بسیاری از کارشناسان مرورگر موزیلا فایرفاکس را بسیار برتر از مرورگر قدیمی و معروف اینترنت اکسپلورر میدانند. این کارشناسان 19 دلیل گویا و روشن را برای این انتخاب خود ذکر میکنند. در این ترفند قصد داریم 19 دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اینترنت اکسپلورر را به شما معرفی کنیم، شاید شما نیز به این مرورگر روی آوردید!

 

1   امنیت: یکی از مهمترین نکات بارز این مرورگر امنیت بسیار بالاتر فایر فاکس نسبت به Internet Explorer می باشد. بدین معنی که با استفاده از فایر فاکس شما بسیار کمتر مورد حملات امنیتی قرار می گیرید.

2
   سرعت: دومین گزینه برتری Firefox نسبت به Internet Explorer سرعت بالاتر این مرورگر می باشد. بدین معنی که صفحات اینترنتی بسیار سریعتر در این مرورگر بارگذاری می شوند و برای اکثر ما که از اینترنت هایی با سرعت پایین استفاده می کنیم مزیت بسیار خوبی است.

3
  امکان Tab Browser: در فایرفاکس پنجره های جدید در یک تب (در داخل همان پنجره) بازگشایی می شوند و این عمل باعث می شود که اولا محیط Taskbar ویندوز شلوغ نشود و دوم دسترسی سریعتر به سایتهای موجود در تب می باشد.

 4   دسترسی همیشگی به موتورهای جستجو: در Firefox شما به راحتی می توانید در موتورهای جستجو معروف از قبیل گوگل، یاهو، آمازون و دیگر موتورهای جستجو، به جستجو بپردازید بدون اینکه نیازی به تایپ آدرس موتور جستجو باشد. امکانی که در Internet Explorer وجود ندارد.

5
   امکان: Import از مرورگر های دیگر: فایر فاکس همچنین می تواند اطلاعاتی از قبیل History، کوکی ها، پسوردها و اطلاعاتی که در فرمها وارد کرده اید (در مرورگر های دیگر) را در درون خود وارد کند.

6
   ذخیره سریع صفحات لود شده به طور کامل: در Internet Explorer، حتماً برایتان پیش آمده که مثلا وارد سایتی شده اید و وقتی قصد ذخیره آن صفحه را دارید، یا باید خیلی منتظر شوید تا صفحه ذخیره شود و یا اینکه پیغامی را خواهید دید که مبنی بر این است که شما نمی توانید این صفحه را ذخیره کنید. و دومین مشکل هم عدم ذخیره کامل سایتها می باشد بدین معنی که (ترفندستان) مثلأ اگر در صفحه ای، یک یا چند فایل فلش موجود باشد، پس از ذخیره صفحه مشاهده خواهید کرد که فلشها ذخیره نشده اند و در اینگونه موارد می بایستی از نرم افزارهای جانبی برای اینکار استفاده کنید. اما در مقابل مرورگر فایر فاکس اولأ تمامی صفحات را ذخیره میکند (آن هم به طور کامل یعنی همراه با تمامی تصاویر و حتی فلشهای به کار رفته) و ثانیاً اگر صفحه به طور کامل لود شده باشد، بدون لحظه ای تامل صفحه ذخیره می شود و دیگر خبری از یک پنجره ذخیره که باید مدتی برای آن در اینترنت اکسپلور منتظر می شدید نیست!

7
  افزایش توانایی های برنامه با نصب پلاگینها: از دیگر مزیتهایی که Firefox نسبت به Internet Explorer دارد امکان نصب پلاگینها می باشد. بدین معنی که شما می توانید با نصب پلاگینها قابلیتهای فایرفاکس را توسعه دهید.

8
   دارا بودن فایل منیجر: از دیگر مزیتهای Firefox نسبت به Internet Explorer دارا بودن فایل منیجر می باشد که شما را در دانلود هر چه بهتر و سریعتر فایلها یاری می کند.

9
  استفاده از کلیدهای میانبر بیشتر: یکی از مواردی که کاربران حرفه ای بسیار از آن استفاده می کنند کلیدهای میانبر می باشد که کار با اینترنت را سریعتر و لذت بخش تر می کند و البته در فایرفاکس این کلیدها بسیار بیشتر می باشند. از جمله این موارد:
شما در Internet Explorer مثلا برای تایپ سایتی هایی که دارای دامین com. هستند کافی بود نام سایت را نوشته و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را بزنید. ولی برای سایتهای net. و یا org. فکری نشده است ولی در Firefox می توانید برای سایتهای net. کلیدهای ترکیبی Shift+Enter و برای سایتهای org. کلیدهای Ctrl+Shift+Enter را بزنید، و یا می توانید برای ذخیره یک صفحه کلیدهای Ctrl+S را بزنید و یا برای دسترسی به سورس صفحه نمایش داده شده کلیدهای Ctrl+U را بزنید و بسیاری دیگر از کلیدهای میانبر دیگر. لازم به ذکر است تمامی کلیدهای میانبر در Internet Explorer نیز در فایرفاکس انجام پذیرند.

  10   قابلیت: Bookmark  دسترسی به عنوان آخرین مطالب سایتها، بدون نیاز به مراجعه مکرر به سایت برای باخبر شدن آپدیت آن سایت از امکانات Bookmark است که در فایرفاکس وجود دارد.

11
  مدیریت بسیار کاملتر بر روی علاقه مندی ها یا همان Favorites: شما می توانید لیست سایتهای مورد علاقه خود را در Internet Explorer به راحتی اضافه کنید ولی به عنوان مثال اگر یک روز بخواهید ویندوزتان را عوض کنید خواهید دید که تمامی علاقه مندی ها نیز پاک خواهند شد. ولی در فایر فاکس میتوان آنها را هر زمان ذخیره کرد و مجدد وارد مرورگر نمود.

12
  امکان حذف کوکی ها و لیست سایتهای مرور شده: شما درFirefox تنها با فشردن چند کلید ترکیبی Ctrl+Shift+Del به راحتی قادر به پاکسازی مرور اینترنتی خود خواهید بود، کاری که در Internet Explorer از طریق منوها و با چند عمل مختلف انجام می گیرد.

13
  تغییر ظاهر فایر فاکس: شما حتی می توانید در Firefox شکل ظاهری مرورگر را تغییر دهید (یا به زبان دیگر، تغییر پوسته). این هم یکی دیگر از مزیتهای Firefox نسبت به Internet Explorer میباشد.

14
   جستجوی دقیقتر: در Internet Explorer شما با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+F میتوانستید به جستجو در متون به کار رفته در صفحه بپردازید ولی اولأ مکان قرار گیری پنجره Find نامناسب و جستجو با آن کمی وقت گیر است ولی در Firefox علاوه بر قرار گیری این پنجره در مکانی بسیار عالی، شما می توانید کلیه موارد یافت شده را Highlight کنید که کار جستجو را بسیار راحت تر می کند.

15
   جستجوی سریع بدون نیاز به تایپ کلمه: شما در Firefox می توانید عبارتی را با ماوس انتخاب کرده و سپس یک کلیک راست کنید. خواهید دید که گزینه ای در منوی کلیک راست وجود دارد با عنوان Search Web For Test که البته به جای کلمه Test عبارت انتخاب شده شما قرار دارد و تنها با کلیک برروی این گزینه می توانید نتایج جستجو را در موتور جستجوی پیش فرض مشاهده کنید.

16
  مدیریت بسیارکاملتر بر روی فریمها: در Firefox در صفحاتی که از فریم استفاده شده باشد، شما قادر خواهید بود که مثلا تنها فریم را مشاهده کنید و یا تنها فریم را ذخیره کنید و یا سورس فریم را ببینید و کارهای مختلف دیگری که می توانید بر روی فریمها انجام دهید.

17
  تبدیل قالب سایتها مناسب برای فارسی زبانان: شما همچنین می توانید بسیاری از سایتها را مطابق با استاندارد فارسی از راست به چپ کنید. یعنی تصور کنید در Yahoo Mail، تمامی منوها در سمت چپ قرار دارند ولی طبق استاندارد فارسی منوها می بایست در سمت راست قرار داشته باشند، شما کافی است در فایر فاکس یک کلیک راست کنید و گزینه Switch Page Direction را انتخاب نمایید. خواهید دید که تمامی منو های موجود در سمت چپ به سمت راست منتقل شده اند. این عمل در بسیاری از سایتها جواب قابل قبولی را می دهد که در نوع خود بی نظیر است.

18
  حذف اتوماتیک پنجره های تبلیغاتی: فایر فاکس همچنین به صورت اتوماتیک پنجره های تبلیغاتی را می بندد که این مورد یکی از مشکلات اساسی کاربران Internet Explorer می باشد. ولی فایر فاکس این مشکل را حل کرده است.

19
  نمایش آخرین مراجعات: علاوه بر دارای بودن History، همچنین شما می توانید در فایر فاکس، آخرین 10 سایت بازدید شده را تنها با یک کلیک مشاده نمایید.

نکته: این مقایسه ها، بر مبنای Firefox 2 و Internet Explorer 6، ورژنهای حال حاضر این دو مرورگر در زمان نگارش این ترفند صورت گرفته است.

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 20 Jun 2010 و ساعت 10:6 بعد از ظهر |

 

سلام به همه شما عزیزان. مطمئنا مشکل خیلی از دوستانی که با اینترنت سر و کار دارند این هست که نمیدانند چه سایتی بهترین است و با سایت های خوب اینترنتی کدام ها هستند؟ هم اکنون که آخرای سال 2009 هست قصد دارم تا تعدادی از سایت ها و وبلاگ های خوب اینترنتی را برای شما عزیزان معرفی کنم تا از دیدن آن ها لذت و سود ببرید و مرا نیز دعا فرمائید.

ادامه مطلب ….

سایت های خبری:

نیویورک تایمز

گاردین

سی ان ان

فاکس نیوز

ایندیپندنت

بی بی سی فارسی

صدای امریکا

رویترز

سایت های دانلود:

پی سی دانلود

کمیاب آنلاین

تبیان

Mob4u

takdownload

مرجع تخصصی موبایل فارسی زبانان

پرشن دانلود

P30Day

پاتوق تخصصی نرم افزار

آسان دانلود

پی سی برد

دانلود

سایت های موزیک ، فیلم ، کلیپ و ویدیو

یوتیوب

ایران پراود

پرشن هاب

فارس کیدز

هولو

متاکافه

Bia3gp.ir

funatoz

iranmusic

bia2music

silver download

سایت های جوک ، طنز و لطیفه:

3jokes

لطیفه های ایرانی

خندون

جوک ها  لطیفه ها

جوک

محشر دات کام

آی طنز

طنزهای ملاحسنی

یادداشت های یک دختر ترشیده

پارک ممنوع و الا پنچر می شوید

جوک های دسته اول

کتاب ، آموزشی و اطلاعات:

ویکیپدیا

About.com

Answers.com

Livemocha

ترفندستان

Irpdf

farsibooks

Free-ebooks

takbook

Elsevier

دستیار آموزش زبان انگلیسی

Mensa fun test

mighty puzzles

سایت های عکس خنده دار و گرافیک و عکس:

Hamaddarwish

واهو

Funnyjunk

Funny pictures

pix2pix

tinypic

deviantART

Photos, videos

پیکس 98

عکس و کلیپ های تکان دهنده

سایت های انگلیسی:

گوگل

یاهو

مایکروسافت

فیس بوک

Digg

Delicious

Twitter

Dailygyan

Gizmodo

Smashing Magazine

Cool Websites

Bloggerbuster

Worldmeter

BoingBoing

ehow

great-quotes

سایت های فارسی:

نارنجی

بالاترین

دنباله

100 فال

مهندس

گینس

کلوب

زنگوله

یک پزشک

بلاگفا

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 20 Jun 2010 و ساعت 10:5 بعد از ظهر |

باتری های لپ تاپ مثل انسان ها هستند که ناگهانی یا به تدریج از دنیا می روند ، و باز هم مثل انسان ها از قانون مور پیروی نمی کنند چرا که نمی توانید انتظار داشته باشید که سال آینده این باتری ها مثلاً ۲ برابر باتری های امروز شارژ نگه دارند.

هرچند دیر یا زود عمر باتری های لپ تاپ ها در اثر استفاده مداوم به پایان می رسد اما با یک سری مراقبت های ویژه می توان این زمان را افزایش داد و همچنین در فواصل بین شارژ ها استفاده بیشتری از شار‍ژ آنها داشت.

در این مقاله به بررسی بعضی از این مراقبت ها می پردازیم :

باتری را کاملاً خالی نکنید

برخلاف تصوری که از نسل قبلی باتری ها باقی مانده است ، خالی شدن کامل باتری های لیتیومی که در لپ تاپ ها ( و همچنین تلفن های همراه ) امروزی استفاده می شوند باعث ضعیف شدن آنها می گردد .

اما خبر خوب اینجاست که اگر لپ تاپ شما جدید باشد ( مراد از جدید اینجا استفاده از ویندوز ویستا یا ۷ است. البته اگر از ویستا استفاده می کنید به خودتان رحم کرده و همین امروز به ۷ مهاجرت کنید ! ) اگر بخواهید هم نمی توانید باتری آن را کاملا خالی کنید چراکه ویندوز های ویستا و ۷ دارای یک تنظیم اختصاصی برای این موضوع هستند که با تایپ Power در منوی استارت ،انتخاب Power Option و سپس کلیک بر روی هرکدام از Change Plan Settings ها ، بازکردن گزینه Battery Option و در نهایت باز کردن گزینه Critical battery level قابل دسترسی است .

این گزینه تعیین می کند که زمان خاموش کردن خودکار دستگاه بر اساس چقدر از شارژ باقی مانده باتری باشد که گزینه منطقی و پیش فرض آن ۵ درصد است .

متاسفانه ویندوز اکس پی دارای همچین گزینه ای نیست . هرچند که در بعضی لپ تاپ ها ممکن است ابزار خاصی از شرکت سازنده برای این منظور روی سیستم نصب شده باشد .

باتری را خنک نگه دارید

گرما یکی از دشمنان اصلی باتری و سایر قطعات لپ تاپ هاست . بنابرین همواره دقت کنید که در هنگام کار کلیه خروجی های هوای لپ تاپ باز باشد . همچنین از کار با این دستگاه ها روی فرش یا بالشت پرهیز کنید .

نکته دیگر اینکه هر چند وقت یکبار باتری را از لپ تاپ جدا کرده و نقاط اتصال آن را تمیز کنید . گرد و خاک بین این نقاط مثل یک مقاومت عمل کرده و باعث گرمای بیشتر می شوند .

به باتری استراحت دهید

اگر لپ تاپ شما به ندرت از برق جدا می شود سعی کنید باتری را از آن جدا کنید . هرچند در لپ تاپ های جدید بعد از شارژ کامل ، باتری از مدار خارج می شود اما همچنان گرما باعث کم شدن عمر آن خواهد شد . نکته مهم دیگر اینکه دقت کنید در هنگام جدا کردن باتری شارژ آن کامل باشد چرا که این باتری ها حتی اگر به دستگاه متصل هم نباشند بتدریج شارژ از دست می دهند و همانطور که گفته شد خالی شدن کامل باتری به ضرر آن است.

نکته مهم ۱ : هیچ وقت باتری را در حالی که دستگاه روشن است جدا یا حتی متصل نکنید . اینکار باعث صدمه به قسمت های الکتریکی آن و در بعضی مواقع هنگ سیستم می شود .

توجه مهم ۲ : یکی از باور های عوام این است که بهترین محل برای نگه داری باتری ای که استفاده نمی شود فریزر است ! هرچند خنک نگه داشتن باتری خوب است اما رطوبت یکی از دشمنان بی رحم قطعات الکترونیکی است . بجای فریزر همان دمای اتاق و یک محل خشک مناسب است.

نکته مهم ۳ : یکی دیگر از شباهت های باتری با انسان این است که باتری هم جنبه استراحت زیاد را نداشته و در اثر کار نکردن تنبل می شود . بنابرین هر چند وقت یکبار باتری را به دستگاه متصل کرده و کمی آن را شارژ کنید و اگر قصد استفاده مجدد از آن را دارید برای دفعه اول آن را بطور کامل شارژ کنید .

 

احیای باتری های معیوب

هرچند نمی توان یک باتری کهنه را مجبور کرد که شارژ بیشتری نگه دارد ، اما در صورتی که شارژ باتری شما بطور غیر منطقی سریع خالی می شود یا اینکه سیستم عامل مقدار باقی مانده شارژ را نمی تواند درست نشان دهد ، روش زیر می تواند تا حدودی این مشکل را بر طرف کند :

قدم اول این است که شارژ باتری را بطور کامل خالی کنیم ( این یکبار اشکالی ندارد ! ) اما همانطور که گفته شد ویندوز های ویستا و ۷ بطور پیش فرض این اجازه را به ما نمی دهند . از طرف دیگر تغییر تنظیم های پیش فرض این موضوع چندان جالب نیست . چون هم قابل اعتماد نیستند ( شاید شارژ باتری را کامل خالی نکنند ) و دیگر اینکه ممکن است فراموش کنیم که دوباره آن ها را تنظیم کنیم .

راه حل بهتر این است که لپ تاپ را از برق خارج کنید و صبر کنید تا ویندوز آن را بطور خودکار خاموش کند . سپس آن را مجدداً روشن کرده و وارد setup دستگاه شوید ( کلید ورود به setup برای دستگاه مختلف متفاوت است . معمولاً در هنگام روشن کردن لپ تاپ این کلید با پیغامی نشان داده می شود )

بعد از اینکه وارد setup شدید آنقدر صبر کنید تا دستگاه مجدداً خاموش شود . برای اطمینان این کار را چند بار تکرار کنید تا اینکه دستگاه بطور کلی روشن نشود . بعد از اینکار لپ تاپ را به برق وصل کرده و در حالی که خاموش است صبر کنید تا باتری بطور کامل شارژ شود . با کمی شانس مشکلات گفته شده بر طرف خواهند شد .

-

چگونه عمر باتری را در هنگام استفاده بالا ببریم

نکات فوق برای بالا بردن عمر کلی باتری مناسب بودند . اما روش های ساده ای هم وجود دارند که می توانند زمان کار با لپ تاپ را در فواصل بین شارژ افزایش دهند . این روش ها بخصوص در هنگامی که دسترسی به برق وجود ندارد بسیار مناسبند :

۱-  نور صفحه را کاهش دهید

نور مانیتور قاتل اصلی شارژ لپ تاپ است.

۲- امکانات بلا استفاده را خاموش کنید

خاموش کردن بلوتوث و وای فای ، عدم استفاده از موس خارجی و خاموش کردن صدای لپ تاپ در صورت عدم استفاده از آنها به شدت در افزایش توان باتری موثر است .

۳-  از باز کردن برنامه های مختلف پرهیز کنید

تا آنجا که می توانید برنامه های کمتری را باز نگه دارید . پردازش همزمان احتیاج به انرژی بسیار زیادی دارد .

۴-از کارهای سنگین پرهیز کنید

ویرایش عکس های خانوادگی یا تماشای سریال جومونگ ! را به زمانی که به برق دسترسی دارید موکول کنید .موسیقی را هم با موبایلتان می توانید گوش دهید ( البته اگر شارژ دارد ! )

۵- فرق بین Sleep و Hibernate را بدانید

به جرأت می توانم بگویم که ۸۰ درصد کسانی که میشناسم بطور کلی نمی داندند که Hibernate اصلاً یعنی چه !

در هنگام خاموش کردن سیستم شما ۳ گزینه دارید :

۱- Shutdown : که سیستم را بطور کلی خاموش می کند .

۲- Sleep :  که قسمت هایی مثل مانیتور ، درایو های نوری و تا حدودی هارد دستگاه را خاموش نگه می دارد ، اما در سیستم همچنان برق جریان دارد و آماده به کار است و با فشردن یک کلید به سرعت به حالت اول روشن می شود .

۳- Hibernate :  وقتی شما سیستم را Hibernate می کنید سیستم عامل از تمام برنامه ها و فایل های جاری و وضعیت کلی سیستم ( که در رم در جریان است ) یک تصویر تهیه کرده و آن را در هارد دستگاه ذخیره و سیستم را بطور کامل خاموش می کند . با روشن کردن مجدد سیستم این تصویر به سرعت دوباره در رم قرار گرفته و سیستم با سرعت زیادی دقیقاً مثل زمان قبل از خاموش شدن آماده به کار می شود .

به این ترتیب اینطور می توان نتیجه گرفت که اگر می خواهید برای چند دقیقه از پای دستگاه بلند شوید بهتر است آن را در حالت Sleep بگذارید ، اما اگر این زمان بیشتر از مثلاً نیم ساعت است بهتر است آن را Hibernate کنید.

نکته مهم دیگر اینکه تصور نکنید با توجه به اینکه در حالت Sleep سیستم همچنان برق مصرف می کند پس بهتر است  که همیشه آن را Hibernate کنیم . سیستمی که hibernate شده است در هنگام روشن شدن استفاده زیادی از هارد می کند که نتیجه آن تلف شدن مقدار زیادی شارژ است .

۶-  رم دستگاه را افزایش دهید

هر چقدر رم دستگاه بیشتر باشد نیاز دسترسی به هارد کمتر می شود که نتیجه آن کمتر مصرف شدن باتری است . بطور کلی هارد یکی از نامرد ترین قطعات لپ تاپ ها در

 

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 20 Jun 2010 و ساعت 10:0 بعد از ظهر |

 

Hyper terminal برنامه ای است که توسط آن می توانید با استفاده از خطوط تلفن و بدون نیاز به اینترنت فایلهایی را از هر نوع به دوستانتان ارسال و یا از آنها فایلهایی را دریافت نمایید در صورت کار با این برنامه در بسیاری از موارد شما دیگر نیازی به استفاده از اینترنت نخواهید داشت بنا بر این قادر خواهید بود در هزینه های اتصال به اینترنت تا حدزیادی صرفه جویی کنید .

برنامهHyper terminal به صورت کاملا ساده وآسان طراحی گردیده به صورتی که شما با چند بار کار کردن با آن می توانید بانحوه کار کاملا اشنا گردید نکته برای استفاده ازHyper terminal شما به امکانات خاص نیاز ندارید فقط کافی است که کامپیوتر شما وفرد گیرنده به یک مودم مجهز باشد تا شما از طریق خط تلفن فایل مورد نظرتان را ارسال و یا دریافت کنید.

نحوه استفاده از Hyper terminal

برای فعال نمودنHyper terminal در ویندوزxp به روی کلیدstart کلیک نموده و از منوی کشویی ظاهر شده به ترتیبall program>accessories>communications>Hyper terminal را انتخاب کنید تا پنجرهconection description در روی صفحه نمایش ظاهر گردد در کادر فوق یک نام را برای اتصال وارد کرده و از قسمتicon یک آی را به دلخواه انتخاب نموده و بر روی کلیدok کلیک کنید در پنجره to connectاز منوی کشویی country/regionکشور محل س ت خود که دراینجاiran راباید انتخاب نمایید مگر اینکه خارج از ایران زندگی می کنید،area code کد کشور،phone number شماره تلفن تماس و از منویconnect using ابزار مورد استفاده که در این جا مودم می باشد را انتخاب کرده وبر روی کلیدok کلیک نمایید. نکته در قسمت phone number شما باید شماره تلفن شخصی که می خواهید برای اوفایل مورد نظرتان را ارسال کنید را وارد نمایید. در پنجرهconnect شما کافی است بر روی کلیدdial کلیک کنید تا شماره گیری انجام گیرد در این مرحله در صورتی که می خواهید تغییری در شماره تلفن تماس و یا محل س ت خود دهید کافی است بر روی کلید هایdialing properties یاmodify کلیک کرده ودر کادرهای محاوره ای ظاهر شده تغییرات مورد نظر را اعمال کنید بعد از چند لحظه شماره گیری توسط مودم انجام می شود.

تنظیماتی که فرد گیرنده باید انجام دهد

برای دریافت یک فایل از طریق Hyper terminal فقط کافی است در پنجره اصلی برنامه از منویcall گزینهwait for a call را انتخاب نمایید بعد از چند لحظه می توانید فایلهای ارسالی را در یافت کنید.

ارسال فایلها

بعد از اینکه در پنجرهconnect تنظیمات مربوطه را انجام دادید و توسط شماره گیری به شماره مربوطه متصل شدید برای مشخص کردن فایلهای ارسالی از منوی transfer گزینهsend file را انتخاب کنید تا کادر محاوره ایsend file در روی صفحه نمایش ظاهر گردد. در کادر محاوره ای ظاهر شده برای انتخاب فایل مورد نظرتان بر روی کلید browseکلیک کنید تا کادر محاوره ایselect file to send در روی صفحه نمایش ظاهر گردد. درکادر محاوره ای فوق شما کافی است فایل مورد نظرتان را انتخاب نموه و بر روی کلید open کلیک نمایید و د کادرمحاوره ای send file بر روی کلیدsend کلیک کنید تا عمل ارسال انجام پذیرد .

ارسال پیغام به صورت متن

بعد از اینکه به شماره مورد نظرتان متصل شدید در پنجره اصلی برنامه Hyper terminal شما به صورت مستقیم می توانید متن مورد نظرتان را تایپ نمایید. متن تایپی در این قسمت برای دوست شما که به کامپیوتر او توسط برنامهHyper terminal متصل شدید نیز قابل مشاهده می باشد.

مشخص کردن محلی برای ذخیره سازی فایلهای دریافتی

شما به سادگی می توانید محلی را برای ذخیره سازی فایلهای دریافتی از طریق برنامه را به صورت پیش فرض تعریف نمایید. برای این منظور از منویtransfer گزینهreceive file را انتخاب نمایید تا کادر محاوره ای مربوطه در روی صفحه نمایش ظاهر گردد. درکادر محاوره ای فوق شما با کلیک نمودن کلیدbrowse می توانید محلی را برای ذخیره سازی فایل دریافتی تعیین نمایید. ذخیره ساری اتصال بعد از برقراری ارتباط از طریق برنامهHyper terminal شما می توانید اتصال فوق را برای استفاده مجدد ذخیره نمایید. برای این منظور از منوی کشوییfile گزینهsave را انتخاب کنید بااین کار اتصال شما با اسمی که شما برای آن مشخص نموده اید ذخیره می گردد. برای برقراری اتصال برای دفعات آینده در زیر منوی start>all program>accessories>communication>hyper terminalکافی است به روی نام اتصال فقط کلیک کنید.

قطع نمودن اتصال

بعد از اینکه فایلهای مورد نظرتان را برای دوستانتان ارسال کردید و یا از آنها دریافت کردید برای قطع نمودن اتصال به روی گزینهdisconnect کلیک نمایید تا اتصال شما قطع گردد. نوار ابزار برنامه Hyper terminal در نوار ابزار برنامه Hyper terminal مجموعه دستورات پر استفاده به صورت ای هایی در دسترس شما قرار گرفته است. در صورتیکه نوار ابزار برنامه در زیر نوار منوها وجود نداشت از زیر منوی viewگزینهtoolbar را انتخاب کنید .

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 20 Jun 2010 و ساعت 9:58 بعد از ظهر |

مرورگر شرکت گوگل به نام «کروم» هم اکنون بیش از 2 در صد از بازار مرورگرهای اینترنتی را در کنترل خود دارد و ظرف یک سال اخیر با اقبال عمومی نسبتاً مناسبی از جانب کاربران روبرو شده است. ظرافت و سرعت بالای این مرورگر در باز نمودن صفحات اینترنتی مهم‏ترین ویژگی آن است. هم اکنون به معرفی 5 ترفند کوچک در این مرورگر خواهیم پرداخت.

 

1-      برای باز کردن یک لینک در یک تب جدید می‏توانید لینک را با استفاده از ماوس گرفته و در نوار بالایی

. تب‏ها رها کنید
2  -      با نگه داشتن کلید Ctrl کیبورد و فشردن اعداد 1 تا 8 می‏توانید بین تب ها به ترتیب گردش نمایید. با           فشردن Ctrl+9 به تب آخر خواهید رفت. 3 -     با استفاده از ماوس می‏توانید تب‏ها را گرفته و آن‏ها را در نوار بالای صفحه جابجا کنید. بر خلاف مرورگر فایرفاکس این کار خیلی هموارتر انجام می‏گیرد. 4  -      با استفاده از کلید ترکیبی  Ctrl+Shift+T    می‏توانید آخرین تب بسته شده را مجدداً فراخوانی نمایید. کروم تا 10 تب بسته شده را می‏تواند در حافظه خود ذخیره نماید.  5  -      کلیدهای ترکیبی بسیاری که در فایرفاکس و محیط ویندوز عمل می‏کنند در کروم عملکرد مشابهی دارند.

 

1-   Ctrl+W برای بستن یک تب، Ctrl+Tab برای گردش میان تب‏ها

2-   Ctrl+Shift+Tab برای گردش از عقب در میان تب‏ها، نمونه‏هایی از این دست هستند.

 

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 20 Jun 2010 و ساعت 9:56 بعد از ظهر |

اولین بازی کریکت افغانستان در 18 فبروری سال 1879 در قندهار اتفاق افتاد. این بازی بین سربازان هند بریتانوی برگزار شد که در آن زمان کابل، جلال آباد و قندهار را در تصرف داشتند. افغان هایی که احتمالا آن بازی را تماشا کردند، نه آن را مي شناختند و نه هم علاقه ای به شناخت آن گرفتند. سال ها گذشت تا این که پس از یک قرن، جوانان مهاجر افغان در کمپ های خاک آلود پشاور به تجربه ورزشی اي دست زدند که صد سال پیش انگلیسی ها تلاش داشتند به پدرکلان های شان بیاموزند. تیم کنونی کریکت افغانستان از همان خیمه های مهاجرین در پشاور برخاسته است؛ یک تیم پرانرژی و جوانی که مسن ترین عضو آن 27 ساله است.
داستان تیم کریکت افغانستان و موفقیت های پیاپی آن، مانند قصه های افسانوی برای بسیاری ها غیرقابل باور است. روز شنبه وقتی تیم کریکت افغانستان به مصاف هند به میدان رفت، روزنامه اندیپندنت نوشت: «باید از خودت «چوندك» بگیری تا باور کنی که افغان ها با هندی ها مسابقه می دهند». معمولا فقط کشورهایی نظیر افریقای جنوبی، انگلیس، استرالیا و پاکستان می توانند در برابر کریکت بازان هندی بختی برای پیروزی داشته باشند. هند سلطان ورزش کریکت در جهان است و از سال 1848 به این طرف تیم کریکت داشته است. ولی افغان ها کمتر از ده سال است که چوب کریکت را در دست گرفته اند.
طی مسابقات مهم کریکت جهانی 2010 که در جزیره سنت لوسیا برگزار شده است، ميلیون ها نفر در جهان بازی افغانستان-هندوستان را که البته به نفع دومی خاتمه یافت، از طریق تلویزیون تماشا کردند و هزاران تماشاچی هیجان زده نیز در ورزشگاه حضور یافتند. در میان تماشاچیان ورزشگاه، سام مندنس، کارگردان مشهور سینمای هالیوود نیز حضور داشت. مردی که قرار است داستان حیرت انگیز کریکت بازان افغان را به یک فلم بزرگ سینمایی تبدیل کند. سام مندنس، نه تنها یک فلمساز برنده جایزه اسکار، بلکه خود بازی کن کریکت نیز است و به این ورزش علاقه زیادی دارد.
کریکت پس از فوتبال دومین بازی پرطرفدار دنیاست. این بازی در اوایل قرن 16 در انگلستان ایجاد شد و پس از لشکرکشی های امپراطوری بریتانیا به طرف جنوب آسیا، به کشورهای شرقی نیز گسترش یافت. امروزه کشورهای زیادی در افریقا و آسیا، بازی کریکت را به عنوان ورزش ملی شان به حساب می آورند.  
کریکت یک بازی هيجان آفرين و پر تنش است که قابلیت های زیادی دارد تا دستمایه فلم های سینمایی قرار بگیرد. با این که این ورزش به شکل تیمی اجرا  می شود، ولی توانایی های فردی بازیگران است که در نهایت نتیجه مسابقه را تعیین خواهد کرد. این باعث می شود که فلم هایی که درباره این بازی ساخته می شوند بتوانند فقط روی یک قهرمان بچرخند. تا هنوز ده ها فلم سینمایی و سریال تلویزیونی با موضوعیت کریکت در کشورهایی که این ورزش طرفداران زیادی دارد ساخته شده است. فلم هایی نظیر «فراموشی عجیب» (2003)، «لبه بیرونی» (1982) و «بادی لاین» (1984) در انگلیس، و «لگان» (2001)، «اقبال» (2005) و «چنای 600026» (2007) در هند، فقط چند نمونه مشهور این ژانر سینمایی است.
سینما سنت دیرینه ای در فلم های ورزشی دارد، فلم هایی که قهرمانان با شکوه آن معمولا از صفر شروع کرده و در کمال ناباوری قدم به قدم به پیش می روند، تا این که در نبرد نفسگیر نهایی، کام تماشاگران فلم را با پیروزی درخشان شیرین می کنند. آخرین نمونه چنین فلم هایی، اثر تحسین شده جان لی هنکوک «نقطه تاریک» (2009) بود، که امسال یک جایزه اسکار نیز گرفت. البته فلمنامه نویسان هالیوود، ضرورت زیادی ندارند تا درباره تیم کریکت افغانستان از تخیل شان استفاده کنند؛ چون سرگذشت واقعی این تیم دراماتیک تر از هر تخیل هالیوودی است.  تمام این جوانان در کمپ مهاجرین افغان در پشاور بودند که به کریکت روی آورند، آن ها از تکه های پارچه توپ ساختند و با پای برهنه بازی کردند، تا این که پس از سقوط طالبان دوباره به کشور بازگشتند و به شکل جدی تر به بازی های شان ادامه دادند. در افغانستان حتا آنها نه لباس مناسب داشتند و نه میدان بازی، ولی با پشت کار و تکیه به عشقی که به این ورزش داشتند، ره صدساله را یک شبه طی کردند. آن ها با پشت سرگذاشتن 93 کشور توانستند در بین بیست تیم برتر دنیا راه بیابند و باعث افتخار کشورشان گردند.
حمید حسن یکی از بازیکنان برتر تیم افغانستان به یک روزنامه استرالیایی گفته است: «در هر مسابقه ای که به میدان می رویم، فقط با فاصله کمی می توانیم بازی را ببریم، هر لحظه این بازی برای ما توام با دلهره و تنش است، درست مثل یک فلم وحشتناک، پر از تعلیق و تلاش و مبارزه». تیم افغانستان با آن که در صحنه بین المللی تجربه زیادی ندارد، ولی به موفقیت های زیادی دست یافته است، موفقیت هایی که روزنامه گاردین آن را حاصل «جوانی و ناترسی» این مردان سخت کوش دانسته است. نوروز منگل، کاپیتان تیم در مصاحبه اش با الجزیره گفت: «تا چند سال پیش حتا خواب هم نمی دیدیم که یک روز با تیم هند بازی کنیم. آن ها مثل قهرمانان مااند. طی این سال ها بعضی از بچه ها دوست داشتند حتا به نام یکی از بازیکنان هندی شناخته شوند، ولی اکنون ما همرای آنها مسابقه می دهیم!» همان طور که کبیر خان، مربی پاکستانی و بسیار موثر تیم به گاردین و الجزیره گفته است: «رمز پیروزی این جوانان شرایط سختی است که آن ها در آن کلان شده اند؛ آن ها در کمپ مهاجرین برای یک لقمه نان، برای یک تکه لباس و برای یک ساعت بازی جنگیده اند، آن ها در تمام زندگی شان فقط مبارزه کرده اند، و حالا نیز در هر شرایطی که قرار بگیرند با تمام قوا به مسابقه می پردازند». 
هالیوود سال ها فلم های ورزشی درباره مردان و زنانی ساخت که از گوشه ناکجاآبادی پیدا می شوند و باوجود فقر و مشکلات در میدان مبارزه شگفتی می آفرینند؛ قهرمانانی خیالی و افسانه ای. این بار اما، کمر به بازگویی داستانی واقعی بسته است، داستان قهرمانانی که موفقیت را نه در عالم خیال و بر روی پرده سینما؛ بلکه در دنیای واقع و بر روی زمین مسابقه تجربه کرده اند. قهرمانانی که راه بلندی را آمده اند: صد سال پیش انگلیسی ها در قندهار کریکت بازی کردند و افغان ها فقط تماشا کردند، حالا نوبت  ماست که در لندن کریکت بازی کنیم و انگلیسی ها تماشا کنند!

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 11:13 بعد از ظهر |

با تشکر از سوال خانم لیلا –از کابل  که پرسیده بودند اگر هر شب با همسر خود رابطه داشته باشیم چگونه باشد که تنوع داشته باشد؟
در پاسخ به سئوال ایشان اولا خیلی خوشحال شدم که در کابل هم زن و شوهری هست که آنقدر داغ باشند و به هم علاقه داشته باشند که هر شب قبل از خواب رابطه جنسی برقرار می کنند اگر هر شب از یک روش رابطه برقرار شود خوب طبیعتاکم کم از لذت آن کاسته می شود بهتره بعضی شبها بیشتر از خودتون ناز کردنرا نشان بدهید از همان روشهای زنانه که حتما بلد هستید رابطه هارد را فقط در نظر نگیرید نیازی نیست هر شب به رابطه هارد منتهی شود رابطه سافت نیز شاید بیشتر حتی لذت بخش باشد پیشنهاد میکنم بعضی از شبها شما پیش دستی کنید بستر خود را تغییر دهید دکوراسیون اطاق خواب یکنواخت نباشد جای تابلو هاراعوض کنید فقط در اتاق خواب این رابطه رو ادامه ندهید البته اگر فرزندی ندارید هر شب خواسته جدیدی را در رابطه طلب کنید حرفهای تکراری نزنید یادتان باشه بوسیدن لیسیدن مکیدن در رابطه جنسی امری ضروری میباشد عطری که استفاده میکنید یکسان نباشد نوع نوازش کردنتان مثل شب قبل نباشد در یک حالت به این رابطه نپردازید رابطه جنسی زمان ندارد در طول روز هم می شود غافلگیر کنید همسرتان را با متانت بگویید چقدر دوستش دارید موهایش را نوازش کنید نترسید این حق شماست در یک شب همه خواسته هایتان را نه بگویید و نه همه کارهای یکه بلدید را رو کنید برای شب بعد هم فکر کنید خانمه اگر از لاک استفاده میکنید که حتما بکنید رنگ لاک دست و پای شما تغییر کند هر شب یک رنگ نوع آرایش نوع لباس پوشیدن آقایان هر شب یک واژه را بکار ببرید البته زنان جمله دوست داشتن را خیلی دوست دارند کوتاهی نکنید بهتره هر شب لباسها تان را عوض کنید آنچه از همسرتان انتظاردارید در مورد خود هم رعایت کنید امیدوارم توانسته باشم به سئوال شما پاسخ بدهم با تشکر از اعتماد شماهماهنگی بین زوجین برای برقراری رابطه جنسی

تا حالا شاید بارها برای شما دوست عزیز اتفاق افتاده که خیلی داغ شده (تحریک شده) و نیاز شدید به برقراری رابطه با همسر خود دارید و پس از دادن پیشنهاد یاقصد غافلگیر کردن طرف را داشته باشید و با سردی زوج خود روبرو شوید این یکی از شربه های بزرگ عاطفی میباشد که از طرف همسر به شما وارد می شود برای اینکه هیچ موقع با این وضع روبرو نشوید چند نکته را باید توجه کنید اول اینکه دوطرف پس از دوره کوتاهی از زندگی با رفتارهای هم کم کم آشنا می شوند و شما درک خواهید کرد که این نیاز چه زمان در همسرتون حس می شود دوم اینکه حتی اگر همسر شما احتیاج به برقراری این رابطه داشته باشد و شما اصلا حوصله انجام رفتارهای مقابل را نداشته باشید باید از روی ظاهر هم که شده وانمود کنید که شما هم میل به برقراری رابطه دارید مگر اینکه دلیل موجهی مثل ( دوره زنانه-بیماریهای واگیر-بیماریهای دوره ای مثل سر درد و.. یا شیو نکردن بدن و …) داشته باشید در این صورت همسر شما حتما شما را درک میکند اما در این مورد هیچ وقت نخواهید که رفتار سرد همسرتان را جبران کنید اگر خانمی به شوهر خود پیشنهاد برقراری این رابطه را بدهد یا بدون مقدمه شروع به حرکات تحریک آمیز کند برای شروع رابطه جنسی هرگز پیشنهاد او را رد نکنید و با گرمی از رفتارها ویا پیشنهادش استقبال کنید چرا که زنان از این ناحیه آسب پذیر تر از آقایان میباشند و شما خانم گرامی بهتره تا زمانی که همسرتان داغ هست پیشنهادش را رد نکنید چرا که از رفتارهای بارز آقایان تحریک زود به جریان افتادن خون در رگها و ارسال پیامهای عصبی سریع به دستگاه تناسلی و از طرف دیگر سرد شدن سریع آقایان در مورد این میل می باشد پس اگر همسر خود را دوست دارید به نیازهای آن پاسخ مثبت دهید و از زندگی و روابط زناشویی که خاص شما و حق شماست لذت ببرید

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 10:52 بعد از ظهر |

اوج لذت جنسی حالت فرح‌بخش روانی و جسمانی است که در اثر تحریک جنسی به دست می‌آید و با انزال، سرخ شدن یا تشنج همراه است. در زنها و مردها هنگام رسیدن به اوج لذت جنسی عوارضی بروز می‌‌کند. برای مثال ضربان قلب بیشتر می‌شود بدن گرم می‌شود و گهگاه در بدن لرزشهائی بوجود می‌‌اید. و بطور معمول شخص احساس سرما می‌کند( که البته این حالت معمولا در شروع عمل جنسی و معاشقه رخ می دهد).

در مردها آلتشان سفت می‌شود و در زنها مقداری قطر رحمشان افزایش یافته مایعی لزج از آن بیرون میاید که در مردها نیز به همین منوال است. این مایع غالبا بیرنگ است که موجب می شود عمل دخول اسانتر صورت گیرد. در زنها قسمت داخلی رحم کمی تنگتر شده، نوک سینه ها کمی سفت و در مردها اب دهان ترشح و میزان تنفس افزایش می‌‌یابد. در مردها بعد از انزال بدن سست شده و احساسی دست می‌دهد که معمولا چشمانشان را می‌‌بندند و بلافاصله بعد از انزال عمل ادرار کردن به خوبی صورت نمیگیرد. زیرا دریچه پروستات به شکل خودکار کمی باز و بسته می‌شود.

احساس گرمایی که به زن دست می دهد برای این است که منی کاملا گرم وارد بدن زن شود زیرا سرما اسپرم ها را میکشد و منی با پرش به بیرون پرتاب می‌شود در زنها معمولا بعد انزال مرد و تمام شدن شهوت او شهوتشان میخوابد. این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که چون در خلال عمل جنسی به دلیل شور و هیجان حواس انسان زیاد متمرکز به اطراف خود نیست بر اثر شدت شور جنسی گه گاه به یکدیگر فشارهائی وارد می‌کنند که بعد از عمل جنسی درد زیادی احساس می‌شود. مثلا در بعضی موارد پای ایشان به فرش و مانند ان مالیده می‌‌شود و یا بر اثر فشار زیاد هنگام دخول حوالی آلت تناسلی ملتهب می‌‌گردد.

حد و میزان مطلوب برانگیزش جنسی زن، به اندام فیزیولوژیکی و واکنشهای آموخته شده به وی بستگی دارد. اوج لذت جنسی زنان: در دنیای امروز هنوز این افسانه که دخول تنها راه صحیح و پذیرفته شده برای رسیدن زنان به ارگاسم است، وجود دارد. حتی بسیاری از مشاوران جنسی، به عنوان مثال معاشقه، ناز و نوازش یا خودارضائی را روشهای ارضا کننده‌ای نمی‌دانند. به هر حال از لحاظ فیزیولوژیکی، ارگاسم، ارگاسم است. چه از طریق خودارضائی، چه از راه مقاربت، چه به روش تحریک و چه از طرق دیگر! ممکن است تجربه ذهنی این مسئله متفاوت باشد اما چرخه ی فیزیولوژیکی که یک زن برای رسیدن به اوج لذت جنسی طی می‌‌کند یکسان است.

برای رسیدن به اوج لذت جنسی چه از لحاظ روانی و چه جسمی، تحریک جنسی لازم است. بعضی زنان با خیال پردازی و بدون تحریک اندام جنسی به ارگاسم می‌‌رسند. درصد کمتری تنها با لمس و باز هم بدون تحریک اندام جنسی اوج لذت جنسی را تجربه می‌‌کنند. برخی هم ارگاسمهای خود به خودی دارند و بعضی در حال خواب به ارگاسم می‌‌رسند. بر خلاف این استثنائات اغلب زنها برای رسیدن به اوج لذت جنسی به تحریک زیاد و طولانی مدت اندامهای جنسی نیاز دارند.

چرخه واکنشهای جنسی می‌‌تواند به چهار مرحله تقسیم شود: تحریک، پلاتو، اوج لذت جنسی و مرحله آرامش. این مراحل تفکیک‌ پذیر نیستند. یعنی یک مرحله، کاملا تمام نمی‌شود تا بعد مرحله دیگری شروع شود. در حقیقت این مرحله بندی فقط برای توصیف ترتیب عکس العمل جنسی ست که معمولا در یک روند پیوسته واقعی اتفاق می‌‌افتد.

۱٫ مرحله انگیزش (تحریک):

وقتی بر اثر تحریک، خون در اندام جنسی جمع می‌‌شود کلیتوریس(تاجک) سفت می‌‌شود و در همان لحظه مهبل شروع به ترشح مقداری ماده لیز کننده می‌‌کند، همچنین سطح داخلی دیوار لوله واژن بر اثر نوعی فرآیند تعریق، با یک ماده لیز کننده پوشیده می‌‌شود. سیاهرگ مهبل گشادتر و پر از خون شده، رنگ مهبل تیره تر می‌‌شود. در همین زمان میزان ضربان نبض و فشار خون به طور قابل ملاحظه‌ای بالا رفته، در اندامهای جنسی حرارت و تورم احساس شده و برانگیختگی زن از مرحله تحریک به مرحله پلاتو (دوام برانگیختگی جنسی) پیش می‌‌رود.

۲٫ مرحله پلاتو (دوام برانگیختگی جنسی):

بافت دیواره یک سوم خارجی واژن به علت پرخون شدن، متورم می‌‌شود که در نتیجه، موجب تنگی ورودی دهانه مهبل می‌‌گردد. به این مرحله سکوی ارگاسم می‌‌گویند. در این مرحله به نظر می‌‌رسد [کلیتوریس] در زیر یک کلاهک رفته یا به داخل کشیده می‌‌شود اما در حقیقت، کلیتوریس به عنوان یک گیرنده تحریکات، درجهت پاسخ به تحریک مستقیم نواحی مجاور کمک می‌‌کند. رحم، لوله رحم و تخمدان بزرگتر شده و تنفس، ضربان نبض و حرکات زن سریعتر می‌‌شود.

۳٫ مرحله اوج لذت جنسی:

لوله واژن به طورریتمیک شروع به منقبض شدن می‌‌کند. همچنین انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش می‌‌آید. تعداد نبض و میزان فشار خون بالا می‌‌رود. افزایش انقباض عضلات و مملو از خون شدن سیاهرگ موجب رسیدن به اوج لذت جنسی می‌‌شود. همچنین باید در نظر گرفت ارگاسم یا به طور مثال عکس العمل طبیعی زانو نمی‌تواند به زور صورت پذیرد، این بازتابها به طور طبیعی اتفاق می‌‌افتند.

۴٫مرحله آرامش:

در این مرحله، احتقان یک سوم خارجی واژن و احتقان عروقی تغییر کرده و از بین می‌‌رود. ضربان نبض کاهش یافته و بافتها از تورم خارج می‌‌شوند.رنگ تیره واژن به رنگ اولیه باز گشته و اندامهای جنسی به حالت طبیعی اولیه خود بر می‌‌گردند. بدن آرام و سست شده و گاهی عرق می‌‌کند. قابل ذکر است در پاسخ فیزیولوژیکی زن به تحریکات جنسی، اعضاء غیر تناسلی بدن نیز واکنشهایی دارند از جمله: تغییراتی در پستان، در بعضی موارد احساس اجبار در دفع ادرار در طول آمیزش یا پس از آن، افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب، افزایش تعداد دم و بازدم و نفسهای عمیق، تعریق ( این واکنش در افراد متفاوت است، در مرحله رسیدن به آرامش بعضی احساس گرمای شدید می‌کنند و بعضی احساس سرما. در بسیاری موارد در قسمتهای مختلف بدن قطرات عرق جاری می‌‌شود.)+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 10:49 بعد از ظهر |

 

بیشتر مردان چه بخاطر بچه دارشدن و چه بخاطرلذت بردن از انزال،تمایل به افزایش مقدار اسپرم خود دارند.به نظر برخی زیاد بودن حجم مایع منی میتواند نشان دهنده سلامت جسمی باشد.صرف نظر از صحت وسقم این گفته،بدون شک افزایش حجم منی میتواند لذت ارگاسم رابیشتر و مدت آنرا طولانی تر نماید.بعلاوه افزایش تولید اسپرم در بیضه میتواند میل جنسی شما را هم بیشتر سازد.شما امروز در این مقاله نکات سودمندی در مورد افزایش مایع منی خواهید آموخت.

۱- ترک سیگار:سیگار علاوه بر تمام مضراتی که دارد،مقدار اسپرم شما را کاهش میدهد.گاهی مقدار اسپرم افراد سیگاری حدود۲۲درصد کمتر از سایرین است.

۲- لباس زیر راحت و گشاد بپوشید:علت اینکه بیضه ها درون کیسه ای خارج از بدن قرار دارند این است که باید دمای آنها چند درجه خنک تر از دمای بدن باشد.بهمین خاطر پوشیدن لباس زیر و شورت تنگ که بیضه ها را به بدن شما میچسباند کار مناسبی نیست.اگر بتوانید بهتر است شبها لخت بخوابید.

۳- تغذیه مناسب داشته باشید:بدون شک بعضی از غذاها روی تولید مایع منی اثر دارند.غذاهایی که چربی کم و کربوئیدرات و پروتئین فراوان دارند بعلاوه سبزیجات وغلات موجب تقویت منی میشوند.ورزش به همراه تغذیه سالم، باعث تضمین سلامتی شما میشود.

۴- سعی کنید بجای استمنا  بیشتر سکس داشته باشید:هرچقدر تعداد دفعات انزال شما بیشتر باشد(مانند حالت جلق زدن هرروز)حجم و غلظت منی شما کمترخواهد شد.

۵- اجتناب از مصرف مشروبات الکلی:الکل به علت اثر روی کبد باعث افزایش سطح هورمون استروژن(هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش میل جنسی و مقدار مایع منی را بدنبال دارد.

۶- تمرین حرکات ورزشی کجل:هرچند این تمرینات اثری روی مقداراسپرم ندارد،ولی به کمک آن میتوانید قدرت پرتاب منی خود را بیشتر کنید و لذت بیشتری از انزال ببرید.

۷- ویتامین ها و مکملهای غذایی:ماری ژوانا و بعضی داروها موجب کاهش اسپرم میشوند.در مقابل مکمل های غذایی طبیعی هم هستند که تولید منی را بیشتر میکنند.مانند:
کارنیتین:در گوشت قرمز و شیر وجود دارد.
فولیک اسید:
آرژینین:در آجیل،کنجد،تخم مرغ و گوشت وجود دارد و تقویت کننده منی است.
ویتامین ایی و سلنیوم:این دو ماده نیز باعث افزایش تولید منی میشوند.

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 10:36 بعد از ظهر |

انزال زودرس یکی از مسایلی است که هم برای مرد وهم برای زن میتواند مشکل سازبوده وآنهاراازرسیدن به اوج احساس لذت جنسی محروم سازد.چه بسیارندمردانی که به دلیل انزال زودرس همواره در برابر شریک جنسی خود احساس شرم میکنند وبه همین دلیل ارتباط جنسی آنهابه جای لذت بخش بودن، ناراحت کننده است.بطور طبیعی مدت زمان لازم برای اینکه یک مرد به ارگاسم برسد بین۳تا۱۰دقیقه (بسته به سن وشرایط جسمی فرد)متغیروبطور متوسط ۵دقیقه برای مردان جوان است.هرچند بیشتر آقایان تمایل دارند مدت زمان بیشتری تارسیدن به ارگاسم داشته باشند ولی زمان ارگاسم اصلا مهم نبوده وکیفیت ارگاسم بویژه همزمانی ارگاسم طرفین ازاهمیت برخوردار است.اگر دوطرف بطورهمزمان به ارگاسم برسند حتی اگرمدت کمی نزدیکی کرده باشند درآن صورت سکس موفقی داشته اند.اکثر مردان به موضوع  fore play یا معاشقه قبل از انجام عمل نزدیکی بی توجه بوده لذا شریک جنسی آنها بعد از خودشان به ارگاسم میرسد وهمین موضوع درتماسهای بعدی باعث تنش شده وانزال زودرس راتشدید میکند. مهمترین عامل ایجاد وتشدید انزال زود رس درمردان اضطراب است.بیاد داشته باشید که بطور کلی انزال زودرس در جوانان وبویژه در افراد تحصیل کرده شایعتر است.اولین قدم برای رفع این مشکل دوری از استرس است.بایدبه مراحل یک کورس جنسی کاملا توجه کرد.یک fore playخوب میتواند تا حد زیادی فاصله زمانی برای رسیدن به ارگاسم را بین زن و مرد کمتر کرده وخیلی کمک کننده باشد.برای مبارزه با انزال زودرس همکاری زن ومرد هردو لازم است. .
روشهای دارویی/غیر دارویی/رفتاری و….برای رفع انزال زودرس وجود دارد که بطور خلاصه در این جا راجع به آنها گفتگو میکنیم.

برای درمان انزال زودرس روشهای متفاوتی وجود داردکه یکی از آنهاsqueezing techniqu  است.دراین روش آلت شما توسط خودتان یاشریک جنسی تان بوسیله دست تحریک میشود ولی به محض اینکه خواستیدبه انزال برسید،سریعا”تحریک را قطع کرده وتوسط دوانگشت شست واشاره زیر‌آلت تناسلی(درست محل ختنه‌ درپایین گلانس)را فشار داده وتا بیست میشمارید.این فشار باعث میشود تاازرسیدن به ارگاسم خارج شده وبتوانید مجددا” به تحریک جنسی ادامه دهید.بعدازچندبار تکرار میتوانید دربارپنجم به تحریک ادامه داده وانزال داشته باشید. به مرور زمان و باتکرار این تمرین دریک دوره حداقل ۲ماهه بدن شما یاد میگیردکه هنگام فعالیت جنسی دیرتر به ارگاسم برسد و مشکل شما بر طرف خواهد شد.

یکی از روشهای موثر برای رهایی از انزال زود رس روش start & stop نام دارد.در این روش شما به فعالیت جنسی پرداخته و بعداز آنکه تحریک شما به حداکثر رسید و درست پیش از آنکه ارگاسم شوید، دست از فعالیت برداشته وبرای مدت کوتاهی هیچ تحریکی انجام نمی دهید.هر چند در ابتدا ممکن است مشکل به نظر برسد ولی به مرور زمان شما از لذت جنسی زیادی بهره مند خواهید شد.یکی از بهترین راههای انجام این روش آنست که در ابتدا از روش ۴به ۱ شروع وبعد به تدریج آنرا افزایش داده و به ۹ به ۱ برسانید.یعنی در آمیزش های اول چهار بار آلت خود را وارد واژن نموده وبعد مکث کنید ودوباره چهار بار وارد نموده ومجددا چند ثانیه صبرکنید وهمین طور ادامه دهید تا نهایتا به انزال برسید.بسته به وضعیت بدنی خود میتوانید در طول چند هفته یا چند ماه تعداد دفعات تحریک را بتدریج افزایش داده ودر نهایت به بهترین حالت آن یعنی نه بار ورود آلت تناسلی ویکبار توقف(۹به۱) برسانید.
لازم به تذکر است که چون بیشترین لذت زن در هنگام ورود آلت تناسلی مرد به واژن میباشد بسیاری از زنها نیز طرفدار این روش بوده واز آن لذت جنسی زیادی میبرند.
علاوه بر این تعدادی از پوزیشن های نزدیکی وجود دارد که چون در آنها تحریک آلت تناسلی مرد به حداقل میرسد میتوانند درطولانی کردن زمان رسیدن به انزال مفید باشند. .

یکی دیگر از راههای جلوگیری از انزال زودرس استفاده از کاندوم میباشد.کاندوم یکی از روش های پیشگیری از حاملگی بوده که از انتقال بیماریهای جنسی بویژه ایدز وسوزاک هم جلوگیری میکند.بعلت پوشش پلاستیکی کاندوم آلت تناسلی کمتر تحریک شده و زمان انزال طولانی تر می شود.عده ای حتی ترجیح میدهند برای طولانی ترشدن زمان رسیدن به ارگاسم ازدو کاندوم بروی هم استفاده کنند.اخیرا” نوعی کاندوم توسط شرکت viagra تولید شده که دارای مواد بی حسی وتاخیری است و مانع انزال زود رس میشود.
بهرحال استفاده از کاندوم تا حد زیادی به سلیقه طرفین بستگی دارد.چون بعضی از زوج ها معتقدند استفاده از کاندوم لذت یک نزدیکی طبیعی را از بین میبرد و آنرا پلاستیکی وبی احساس میکند! بیاد داشته باشید که هنگام استفاده از کاندوم ازمواد روغنی مثل وازلین استفاده نکنید چون احتمال پارگی آن وجود داشته وخطر حاملگی ویا انتقال بیماری های جنسی بخصوص ایدز را بدنبال دارد.

یکی از راههایی که اخیرا خیلی مورد استفاده قرار میگیرد استفاده از داروهای بی حسی است.کلیه این مواد از خانواده لیدوکایین بوده وبه فرم های مختلف مانند اسپری، کرم، ژل دربازار وجود دارند.این داروها با بلوک کردن هدایت عصبی مانع انتقال تحریک حسی از اعصاب ناحیه آلت شده و درنتیجه زمان رسیدن به انزال افزایش می یابد.باید توجه داشت که استفاده از مواد بی حسی شمشیر دو لبه بوده واستفاده زیاد و نادرست از آنها میتواند هدایت عصبی را از آلت کاملا متوقف
نماید. درنتیجه مرد نه تنها از نزدیکی هیچ احساس لذتی نمی برد بلکه حتی ممکن است برای مدت کوتاهی شهوت خود را هم از دست بدهد وحتی قادر به نعوظ و انجام عمل نزدیکی هم نباشد!
اگر از اسپری استفاده میکنید باید نوع مرغوب آنرا تهیه کنید.کلیه اسپری های بی حسی با نامهای جعلی ۲۴۰۰۰ و۳۶۰۰۰ و۴۰۰۰۰ ومانند آن که از کشورهای عربی وارد میشوند تقلبی بوده و استفاذه از آنها بی خطر نیست.بهترین محل برای استفاده از اسپری ناحیه زیر کلاهک آلت است.بهتر است بیست دقیقه قبل از نزدیکی یک یا دو پاف در این محل اسپری نمایید.به مرور زمان هر کس با توجه به وضعیت بدنی میتواند مقدار اسپری مناسب برای بدن خود را پیدا کند. روش استفاده از کرم ها وژل های بی حسی هم مانند اسپری است.هنگام استفاده از مواد بی حسی بیاد داشته باشید که حتما چند دقیقه قبل از انجام نزدیکی باید آلت خود را چند بار با آب بشوویید یا اینکه از کاندوم استفاده نمایید زیرا این مواد خیلی سریع از طریق مخاط واژن جذب شده وباعث بی حسی آن میشود در نتیجه شریک جنسی شما هیچ لذتی از آمیزش نمیبرد و یا اینکه دیرتر ارضاء خواهد شد و نتیجه معکوس خواهید گرفت. در صورت استفاده از مواد بی حسی باید به وضعیت طرف مقابل نیز توجه داشته باشید.بعضی ها خوشحال ازاینکه دیگر انزال زودرس ندارند، مدت طولانی پشت سر هم نزدیکی کرده و باعث آسیب مخاط واژن واحساس درد وناراحتی در طرف مقابل میشوند.بهمین خاطر ممکن است دفعه آینده، دیگر اسپری بی حسی خود را در کشو کنار تختخواب پیدا نکنید!

هرچند گروهی از افراد از داروهای گیاهی ویا شیمیایی برای درمان انزال زودرس استفاده میکنند،
ولی اثر هیچکدام ثابت شده نیست وپروتکل درمانی واحدی برای آن وجود ندارد.داروهایی مانند :ویاگرا، یوهیمبین ومانند آن تاثیری در انزال نداشته فقط باعث ایجاد نعوظ بهترآلت به هنگام تحریک جنسی میشوند.گاهی استفاده از داروی فلوگستین بعلت ایجاد بی حسی در آلت میتواند مفید باشد.اثر ویتامین E هم ثابت شده نیست.در طب سنتی وگیاهی تجربه هایی برای درمان این عارضه وجود دارد که در بعضی افراد خیلی هم مثمر ثمر بوده و باعث بهبودی کامل آنها شده است.

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 10:36 بعد از ظهر |

زوجها در دوره حاملگی تغیراتی در روابط خود تجربه میکنند.روابط جنسی نیز ممکن است در اثر تغییرات فیزیکی و روانشناختی بارداری دستخوش تغییر شود.بطورکلی میتوان گفت حاملگی موجب تغییرات زیادی در احساسات،میل جنسی،تعداد نزدیکی و رضایت جنسی دارد.

عوامل موثربر فعالیت جنسی درطول حاملگی عبارتند از:
۱- الگوهی جنسی پیش از بارداری شامل تعداد و دفعات نزدیکی،رضایت جنسی.
۲- معنی و مفهوم مسایل جنسی ازنظر زن و شوهر.
۳- وضعیت عمومی زن در دوران بارداری.
۴- مشکلات و عوارض دوره بارداری.
۵- ترس از صدمه به جنین و ازدست دادن حاملگی در اثر برقراری رابطه جنسی.
۶- ویژگیهای فرهنگی و باورهای مذهبی و سنتی.
۷- نحوه پاسخ دهی به تغییرات بدنی در حین حاملگی.

اکثر مطالعات علمی نشان دهنده تغییرات میل جنسی زنان در دوره حاملگی است.در یک بارداری طبیعی تا وقتی که زن ازنظرپزشکی سالم است هیچ دلیل خاصی برای محدودکردن فعالیت جنسی وجودندارد.نزدیکی و ارگاسم درحاملگی غالبا” بی خطر است.هرچند تاحدودی خطر آمبولی هوا در اثر فعالیتهای غیرمعمول جنسی مثل فرو بردن زبان و لیسیدن واژن وجوددارد،ولی سایر رفتارهای معمول جنسی خطری در برندارد.البته از آنجا که فعالیت جنسی میتواند موجب ایجادانقباضات رحمی و تغییر جریان خون آن شود،بعضی از پزشکان پیشنهاد میکنند از هیجانهای جنسی و ارگاسم پرهیزگردد.
اگرچه سقط خودبخودی بصورت معمول در اثر فعالیت جنسی و نزدیکی رخ نمیدهد،ولی میتواند دلیلی برای محدودیت فعالیت جنسی باشد.انقباض رحم و خونریزی در حین حاملگی یک نشانه خطر محسوب میشود.

بطور کلی شرایطی که انجام فعالیت جنسی در بارداری را محدود میکنند عبارتند از:
۱- سابقه سقط
۲- سابقه زایمان زودرس
۳- انقباض رحم و خونریزی ازرحم
۴- سابقه زایمانهای زیاد
۵- نارسایی گردن رحم
۶- سابقه فشارخون افزایش یافته در اثرحاملگی
۷- دیابت
۸- پارگی زودرس پرده های دور جنین
۹- چهارهفته آخر بارداری

پوزیشن های مطلوب برای سکس در دوره بارداری:
۱- خوابیدن زن به پهلو، و ورود آلت مرد از پشت به درون واژن.
۲- خوابیدن روی پهلو و رودر روی یکدیگر.
۳- زن بالا و چهره به چهره مرد.
۴- زن نشسته با زانوهای خم کرده،در حالت تکیه به مرد که در پهلو و زیر او قرار دارد.
بیاد داشته باشید که وضعیت سجده،برای سکس در حاملگی اصلا” مناسب نیست.

چند نکته آموزشی در مورد فعالیت جنسی در بارداری:
۱- با معده خالی سکس نکنید.
۲- در سه ماهه اول حاملگی حساسیت سینه ها شایع است.بنابراین از همسرتان بخواهید تحریک سینه ها را به حداقل برساند.
۳- از وضعیتهای مناسب استفاده کنید.
۴- وضعیتی راانتخاب نمایید که حین سکس کمترین فشار را به شما وارد می آورد.
۵- از سکس کردن بهنگام خستگی بدنی بپرهیزید.
۶- بعلت افزایش ترشحات واژن مراقب بهداشت خود باشید.
۷- ناحیه تناسلی را باآب گرم شستشو داده از مصرف صابونهای عطردارخودداری نمایید.
۸- بعد از ارگاسم،ماساژ کمر میتواند کمی از ناراحتی شما بکاهد.
۹- افزایش یا کاهش میل جنسی در بارداری طبیعی است.

چهارتا شش هفته بعد از زایمان،اعضای زن به حالت عادی برمیگردد.اندازه دیواره واژن و فرج بتدریج کاهش می یابد ولی هرگز به حالت پیش از حاملگی برنمیگردد.معمولا”بهبود زخم زخم به دو هفته زمان احتیاج دارد ولی ممکن است چهار هفته طول بکشد تامحل جوش خوردن آن حالت الاستیکی پیدا کند تا نزدیکی راحت و بدون درد انجام پذیرد.اغلب به زنان توصیه میشود برای شروع فعالیت جنسی بین چهار تا شش هفته بعد از زایمان صبر کنند.+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 10:35 بعد از ظهر |

ممکن است در جریان آمیزش جنسی درصدزیادی از خانمهاهرگز به اوج لذت جنسی نرسند.در مطالعات مختلف شیوع سرد مزاجی از۱۰تا۸۰درصد متغیر بوده است.سرد مزاجی با نداشتن ارگاسم متفاوت است.زنان سرد مزاج میتوانند به ارگاسم برسند.یک زن همجنس باز در ارتباط با جنس مخالف سرد مزاج است ولی با رابطه جنسی با همجنس خود کاملا” ارضا میشود.نداشتن ارگاسم همیشه با سرد مزاجی همراه نیست.بسیاری از زنها علیرغم نداشتن ارگاسم از رابطه جنسی لذت میبرند.سرد مزاجی حقیقی حالتی است که در آن هیچ پاسخ به هیچ نوع تحریک جنسی و در هیچ شرایطی وجود ندارد.
زنی که فقط از راه تحریک کلیتوریس به ارگاسم میرسد نه تنها سرد مزاج نیست بلکه گاهی ممکن است از لحاظ جنسی خیلی هم فعال باشد ولی شریک جنسی او باید بداند که چگونه او را ارضا کند.ممکن است خانمی در ارتباط با یک مرد به ارگاسم نرسد در حالیکه مرد دیگری بتواند او را به ارگاسم برساند. در اینصورت دیگر نمیتوان گفت که او به سرد مزاجی مبتلاست.
باوجود آنکه مقالات زیادی در مورد ارگاسم زنان وجود دارد ولی هنوز دانش ما در این زمینه ناقص است.در بدن زن نقاط حساس زیادی وجود دارد که تحریک مناسب آنها ارگاسم را اجتناب ناپذیر میکند.
کلیتوریس نقش مهمی در رسیدن به ارگاسم داشته و حتی قبل از بلوغ نیز میتواند تحریک کننده باشد.التهاب کلیتوریس در اثر استمناء یا بعد از یائسگی بخاطر کمبود هورمون استروژن میتواند مانع از نقش مهم آن در ارگاسم شود.بعد از کلیتوریس اندامهای جنسی مجاور آن مانند قسمت داخلی لبهای کوچک وزیر شکم نقش مهمی در تحریک جنسی و ارگاسم دارند.مقعد نیز نقش تحریک کنندگی زیادی دارد.ولی بهتر است بجای سکس مقعدی آنرا با انگشت تحریک کنید.در بعضی از خانمهایی که مدتها بکلی ارگاسم نداشته اند با فروبردن انگشت در مقعد بهنگام نزدیکی میتوان ارگاسم ایجاد نمود!
معمولا” سینه ها به کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم کمک مینمایند.بوسیدن سینه مالش آلت به آن یا حتی فروکردن آلت مرد بین سینه ها میتواند موجب ارگاسم در بعضی خانمها شود.
سکس دهانی و بالاخره فروکردن نوک آلت در گوش نیز از راههای دیگر تحریک جنسی برای ارگاسم است!
در بعضی تحقیقات عنوان شده که علت به ارگاسم نرسیدن زن ازطریق واژن فقدان گیرنده های حسی در دیواره واژن است. ولی بیاد داشته باشید که همیشه در دیواره قدامی واژن در مسیر پیشابراه یک نقطه بسیار حساس و تحریک کننده(نقطه جی)وجوددارد.حتی در زنانی که از طریق واژن به ارگاسم میرسند نیز تحریک این نقطه با انگشت بسیار راحت و اثربخش است.این نقطه حساس در بدن تمام خانمها وجود دارد و هنگام ارگاسم مانند یک کیست کوچک زیر دست لمس میشود و بعد از آن بحالت اولیه برمیگردد.بعد از عمل جراحی خارج سازی رحم ممکن است بدلیل قطع شدن قسمتی از دیواره قدامی واژن سرد مزاجی بوجود بیاید.رحم و گردن رحم هیچ نقشی در ارگاسم ندارند.
در اطراف مدخل واژن غده هایی بنام غدد بارتولین وجود دارند که مواد لیزکننده برای تسهیل نزدیکی ترشح مینمایند.گاهی ترشح موکوسی این غدد بسیار زیاد بوده و به اشتباه این گونه تعبیر میشود که زنها هم مثل مردها در حالت ارگاسم به انزال میرسند.گاهی هم در موقع ارگاسم مایعی با فشار زیاداز پیشابراه خارج میشود.تجزیه این ماده در آزمایشگاه نشان دادکه این ماده ادرار نبوده و همان ترشحات غدد داخل پیشابراه است.
شدت ارگاسم به عامل ایجاد کننده آن بستگی دارد.معمولا” سکس دهانی به ارگاسم کامل منجرمیشود.هرچه شدت ارگاسم بیشتر باشد زن زودتر قابلیت تحریک جنسی مجدد خواهدداشت.
زمان تحریک پذیری جنسی نیز در زنان متفاوت است.عده ای بهنگام تخمک گذاری(روزچهاردهم دوره ماهانه)وعده ای هم در ایام قاعدگی بیشترین میل جنسی را دارند.گروه اخیر بیشترین تنش جنسی را در ایام خونریزی ماهیانه دارند.
وضعیت انجام نزدیکی نیز نقش مهمی در ارگاسم خانمها دارد.معمولا” در حالتی که زن در بالا باشد بعلت زاویه ورود آلت مرد به واژن و برخورد آن با دیواره قدامی بهتر باعث ارگاسم میشود.نزدیکی ازپشت در حالت سجده یا در کنارهم بعلت تماس مناسب نوک آلت مرد با پیشابراه زن از مناسبترین حالتهای نزدیکی برای رسیدن به ارگاسم میباشد.
شرایط روحی نیز عامل مهمی در احساس رضایت جنسی و رسیدن به ارگاسم محسوب میشود.گاهی حتی چند جمله عاشقانه و محبت آمیز میتواند باعث ارگاسم شود!

 

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 10:34 بعد از ظهر |

اکثر مردها اینقدر به موضوع ارضاء جنسی زن فکر میکنند که از خودشان غافل شده و فراموش میکنند که خودشان هم باید از سکس لذت ببرند! موضوع بحث امروز ما اینست که شما چگونه ارگاسم خود را تقویت کنید.هنگام سکس شما باید به خواسته ها و نیازهای جنسی شریک جنسی و همینطور خودتان توجه داشته باشید و ضمن ارضاء او بتوانید از ارگاسم خود لذت بیشتری ببرید.

برای اینکه ارگاسم بهتری داشته باشید هفت راه ساده وجود دارد:

۱- توجه بیشتر به حواس پنجگانه:به صداهای اطراف خود مثل صدای موزیک یا صدای ناله شهوانی همسرتان توجه کنید.تمام قسمتهای بدن او را با دست خوب لمس کنید.سعی کنید عطر سکس را در اطراف خود استشمام نمایید.بدن زن را بوسیده و بخورید.و دست آخر اینکه موقع سکس همیشه به یکدیگر نگاه کنید.

۲- تخیل و خیالات سکسی کمک زیادی به تحریک شما و تقویت ارگاسم مینماید.خیال پردازیهای سکسی بویژه در اولین سکس و هنگامیکه شما هنوز با او چندان آشنا نیستید،بسیار کمک کننده است.

۳- از او بخواهید تا قسمتهای مختلف بدنتان را تحریک کند. اگر شما از گروه مردانی هستید که از لمس مقعد خوششان نمی آید، از همسرتان بخواهید تا با دستهایش بیضه های شما را ماساژ دهد.فشار دادن بیضه ها در زمان انزال،اثر خوبی روی تقویت ارگاسم شما دارد.

۴- گاهی در موقع انجام عمل نزدیکی هنگامیکه خیلی تحریک شده اید، مکث کرده و برای مدت کوتاهی به معاشقه یا کار دیگری بپردازید.سپس دوباره آلت خود را وارد نموده و ادامه دهید.
انجام این توقفها در بین سکس، باعث تقویت ارگاسم زن و مرد هردو میشود.

۵- برای اینکه ارگاسم فراموش نشدنی داشته باشید،موقع انزال ماهیچه های لگن و ران خود را برای چند ثانیه منقبض کرده و دوباره شل کنید. ۶- عده ای معتقدند که لذت همراه با درد است.گاهی کشیدن موها،ضربه به باسن و امثال آن میتواند لذت ارگاسم را بیشتر کند.

۷- خیلی از مردان در موقع ارگاسم دیوانه وار تلمبه میزنند! من پیشنهاد میکنم هنگامیکه احساس کردید به ارگاسم نزدیک شده اید، سرعت خود را کم کرده و حرکت آلت خود را آهسته تر نمائید و درعوض روی احساس خروج منی از بیضه و ورود آن به آلتتان و پرتاب آن از آلت تمرکز کنید.

با بکارگیری این روشهای ساده شما میتوانید ارگاسم خود را تقویت نموده و لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرید.+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 10:33 بعد از ظهر |

در شرح اهمیت معاشقه و ملاعبه قبل از برقراری رابطه جنسی همین بس که از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که”همانند گنجشک آمیزش نکنید و همسر خود را آماده و راضی سازید ”
در مقدمه هر آمیزشی جهت آماده کردن زن می توان از نقاط تحریک پذیری زن استفاده نمود و در صورتی که در شب زفاف نیز چنین استفاده ای شود استحکام مودت بیشتری حاصل می شود از لحاظ روانی ملاعبه ای که در فاصله قصد و اجرا اعمال می گردد رضایت بخش و آرامش دهنده بوده وعمل دخول هرگز نمی تواند نام تجاوز را به خود بگیرد و درک لذت جنسی را با تنی محو در آرامش که فقط جای لذت را باقی گذارده بهمراه خواهد ساخت . از نظر جسمی نیز مرد نعوظی پیدا کرده که ناشی از پرخون شدن نسج و اسفنجی سراسر آلت اوست و زن نیز پر خونی شعریه های سراسر دستگاه تناسلی را دارد مرد بدون دخالت ملاعبه و معاشقه دخولی انجام داده و انزالی صورت گرفته و در پی آن همه پرخونی ها مرد فرو کش کرده است ولی زن هیچ نفهمیده و این شعریه ای پر خون لگن و نعوظ زن برگشت نکرده و زن را به درد کمر بی ارزش اما پر دردی مبتلا می کند
نقاط تحریک پذیری

سلول های واقع در هاله پستان : ملامسه و مالش پستان ها که هر چه به نوک آن نزدیکتر شود حساسیت بیشتر است البته بهتر است همه پستان و بعد قسمتی و بعد کمتر و بالاخره نوک آن را دریافت و مکیدن و لیسیدن پستانها که بسیار لذت بخش است

کلیتوریس: در زن حکم آلت مرد را دارد و حتی ملامسه مختصرآن تحریک شدیدی به زن می دهد آلت مرد نیز با ملامسه زن تحریک می شود و هر چه به حشفه نزدیکتر حساس تر است تا به حدی که سلول های نوک آلت حتی گرمی و سردی را حس نکرده و فقط برای لذت درک کردنند

·سطح داخلی ران و لب های فرج نیز پاسخ می دهد و چنانچه انگشت را بر وتر های عضلانی که از هر دو طرف به استخوان می چسبند گذاشته و همانند به لرزه در آوردن تار های سیم عمل شود بهتر جواب می دهد ملامسه می تواند با دست ، دهان ، سر ، آلت و حتی لاشه پاصورت گیرد چه بسا مالیدن کف پا به پشت پای زن یا مالیدن پشت پا به کف پای زن بهترین تحریک باشد و یا زنی پیدا شود که با مالش سطح داخلی بازوهایش به سرعت به اوج لذت جنسی برسد

·بوسه قدیمی ترین نقطه شناخته شده برای تحریک است که شامل بوسیدن لب ها ، صورت ، لاله گوش ، گردن و یا هر قسمتی از بدن زن باشد که پیدا کردن نقطه های حساس تر مدتی طول می کشد و به نسبت بلوغ و فهم جنسی مرد و زن نقاط مربوطه شناخته می شود
·مکیدن زبان زن یا مکیدن زبان مرد توسط زن برای هر دو طرف تحریک کننده است

عطر و بوی خوش : به محض آن که مرد با زن تماس پیدا کرد سوراخ های بینی او باز می شود و در مراکز هیجانی سمپاتیکی وی فعال شده ترشح اورنالیز شروع و در نتیجه فشار خون بالا رفته و بالاخره ترشحات دستگاه تناسلی شروع می شود . زن و مرد هر دو بوهای مخصوص خود را دارند که از لحاظ کیفی اثر عمیق بر یکدیگر دارند مثلا زن بوی دستان مرد را دوست دارد و دوست دارد همسرش به نام نوازش دستی به گونه ها و صورتش بکشد که بوی دستان او را حس کند . آنچه که در هر دو حنس محرک است بوی مناطق جنسی زن و پوست بیضه های مرد است گرچه بوی طبیعی بدن زن و مرد برای یکدیگر فوق العاده است اما استفاده از عطر ی که خوشایند همسر باشد نیز توصیه می شود نکته مهم در این مورد رعایت بهداشت و زدودن موهای زائد و برطرف کردن هر گونه عفونت و بوی بد است که برای هر دو طرف مخصوصا زن لازم و ضروری است

گفتار های عاشقانه : تحریک فقط به نوع فیزیکی محدود نمی شود و نوع روانی نیز دارد که باید به صورت همزمان استفاده شود صحبت های عاشقانه که هنگام رسیدن دو دلداده به هم بینشان رد و بدل می شود بسیار پر اهمیت است

نکته آخر این که مرد با فکر و یا در نظر آوردن نقاط شهوت انگیز و یا عوامل روانی نعوظ به او دست داده و اغلب در این حالت تحریک شده به حساب می آید آنچه بر زن لازم است تحریک موضعی نیست بلکه تحریک موقعی است و آن زمانی است که مرد در حالیکه دخول انجام می دهد زود نعوظ وی پایان می یابد و دخالت زن با تحریک مرد در حالی که عضلات مهبل را بر روی آلت مرد فشار داده رانها را بهم نزدیک می کند و امکانا با دست مالیدن به پشت مرد در امتداد ستون فقرات وی ، نعوظ مرد برگشته و مرد را راضی می سازد

 

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 10:29 بعد از ظهر |

رشد آلت و اندازه آن نوعی تشویش و اضطراب در دوران نوجوانی و جوانی است.مجموعه ایمیل ها و سوالاتی که در اینترنت در این زمینه مطرح اند و همچنین میزان روز افزون آگهی های تجاری در این زمینه-بویژه در سطح وب-موید این مساله است.

مقایسه در رختکن های ورزشی در مورد این که آلت با اندازه طبیعی چگونه است یا چگونه باید باشد ،یک تست اطمینان است.
باوجود اینکه مردان می دانند که اندازه آلت از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما این افسانه دایمی و همیشگی وجود داشته و دارد که شجاعت جنسی وابسته به بزرگی آلت است.
این در حالی است که رضایتمندی جنسی به چندین عامل وابسته است که اندازه آلت تنها یکی از آن هاست.
باید توجه داشت، بزرگی آلت معادل رضایتمندی کامل جنسی نیست.


گرایش تمایلات و توجهات به اندازه آلت

 اگرچه اندازه آلت به عنوان یکی از جنبه های آناتومی بدن انسان مورد توجه بوده ،اما گرایش و توجه به آن نیز متفاوت بوده و هست.
به عنوان مثال در روم یا یونان قدیم آلت بزرگ مایه خنده و تمسخر بوده که آثار آن در موزه ها موجود است.

* چه چیزی اندازه آلت را تعیین می کند؟
اندازه آلت بر مبنای زمینه های ژنتیکی فرد تعیین می شود.اندازه آلت در طی بلوغ تغییر می کند. رشد آلت بین سنین ۱۰ تا ۱۴ سالگی شروع می شود،البته این زمان در بعضی پسربچه ها زودتر و بعضی دیرتراست.
در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش مو های ناحیه تناسلی آغاز می شود.رشد آلت ابتدا در طول وسپس درقطر صورت می گیرد.اندازه متوسط آلت افراد بالغ در حالت معمولی(شل) بین۶ تا ۱۱ سانتی متر است.نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلتشان باید تا ۱تا ۲ سال پس از توقف رشد قدی خود صبر کنند.

اندازه متوسط آلت
ابعاد بدن فرد ،طول آلت را تحت تاثیر قرار می دهد.اگر فردی چاق و ستگین وزن باشد آلت او کوچکتر به نظر می آید،چون توسط بافت های بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو میرود.این حالت در اصطلاح پزشکی آلت پنهان شده نامیده می شود.
تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تاثیر می گذارند.این ها در زمان تولد آشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند.
میکروپنیس (طول آلت حداکثر ۳/۱سانتیمتر)حالتی است که ناشی از اختلال ژنتیکی یا هورمونی می باشد.آلت شبکه ای(پرده دار)،آلت پنهان شده و آلت تله دار همه حالاتی هستند که اندازه آلت طبیعی است اما به ظاهر کوچک به نظر می آید.این مشکلات با عمل جراحی قابل اصلاح می باشند.در موارد بسیار نادر کودکانی بدون آلت به دنیا می آیند(۱مورد از هر ۲۰میلیون پسری که متولد میشود).

اندازه طبیعی آلت
یکی از مشکلاتی که در بررسی و تحقیق در مورد اندازه طبیعی آلت تناسلی(در حالت شل یا راست شده) با آن مواجه می شویم این است که آمارهای جهانی به راحتی و به صورت علمی قابل تلفیق نیست.
تعداد زیادی سرشماری اینترنتی و مطالعات آماری وجود دارند، امااین تفکر که آمارها بدون نقص باشند چندان واقعی نیست.
اغلب نتایج حاصل سرشماری گزارش فردی است،و این متکی به صداقت کامل مردان در مورد اعلان اندازه آلتشان می باشد،در حالی که گرایش به سمت ادعاهای اغراق آمیز است.وقتی از شما می خواهند خودتان را اندازه گیری کنید چه خواهید گفت؟آیا اندازه ها را به سمت مقادیر بیشتر گرد نمی کنید؟

اندازه آلت در حالات شل و راست شده
اندازه آلت شل به هیچ وجه نشانگر اندازه آلت در حالت راست شده نمی باشد.
در بعضی از مردان اندازه آلت تناسلی به سختی بین حالت شل و راست شده تغییر میکند،اما اغلب مردان آلتی با اندازه متوسط در حالت شل دارند که در حالت راست شده به طور قابل توجه بزرگ می شود.
جالب توجه این است که اغلب اندازه آلت در حالت شل، مردان را نگران می کند!

به هر حال به جهت رفع نگرانی های شما برخی آمارهای خالص و کلی را در این جا ذکر می کنیم:
*متوسط اندازه آلت در حالت شل در محدوده ۶ تا ۱۱ سانتی متر است.
* متوسط اندازه آلت در حالت راست شده در محدوده ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر است.
.باید توجه داشت که سرما و خستگی اندازه آلت را به صورت موقت کوچکتر می کند.

تعدادی از سوالات رایج و پاسخ آن ها:

۱-آیا قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اتدازه آلت را افزایش می دهند؟
هیچ مدرک معتبرعلمی وجود ندارد که قرص ها،شربت ها،لوسیون ها وروغن ها اثر دایمی در بزرگ کردن آلت داشته باشند.
لطفا پول خود را پس انداز کنید!

۲-آیاآلت به طور دایمی ممکن است کوچک تر شود؟
بله!آلت در سنین بالا-کهنسالی- ممکن است کوچک تر شود.همچنین شواهدی وجود دارد که ناتوانی جنسی طولانی مدت می تواند موجب کوچک شدن اندازه آلت شود.وقتی فردی چاق و سنگین وزن است ،آلتش کوچکتر و جمع شده به نظر می آید.معمولا وقتی وزن کاهش می یابد اندازه آلت به وضعیت قبلی خود برمی گردد.

۳- آیا روش جراحی برای بزرگ کردن آلت وجود دارد؟
بله!تعدادی تکنیک های جراحی وجود دارند که می توانند قطر و طول آلت را افزایش دهند.با آزاد کردن رباطی(لیگامنت)که آلت را در جای خود نگه می داردمی توان آن را تا حد ۵/۲ سانتی متر طولانی تر کرد.
ابمپلنت های پوستی نیز می توانند طول و قطر آلت را اضافه کنند.
در مورد هر یک از مداخلات جراحی باید در نظر گرفت که آیا منافع جراحی برخطرات آن غلبه دارد یا خیر.
باید توجه داشت که در مقابل عوارض جانبی این اعمال،نتایج تزیینی آن ارزش نخواهد داشت.
اکثر اورولوژیست ها به جز در مواردی که بدشکلی(دفورمیتی)یا علت طبی خاصی وجود دارد ،اقدام به این نوع اعمال جراحی نمی کنند.

۴- آیا ورزش آلت می تواند موجب دراز شدن آن شود؟
آلت تناسلی هیچ عضله ای ندارد بنابر این هیچ ورزشی موجب افزایش طول آن نخواهد شد.

۵-آیا دستگاه واکیوم، آلت تناسلی را بزرگ می کند؟
دستگاه های واکیوم اندازه آلت را بطور موقت افزایش می دهد(حداکثر ۲۴ ساعت).
البته این دستگاه ها نیز بویژه اگر از استاندارد لازم برخوردار نباشند،می توانند عوارضی همچون ترکاندن عروق خونی را به دنبال داشته باشند که موجب درد و تورم می شود

 

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 16 Jun 2010 و ساعت 10:27 بعد از ظهر |

 

بوي بددهان يك عارضه عادي اما آزاردهنده است كه اغلب كساني را كه پياز يا سير مي‌خورند، درگير مي‌كند. اما كساني هم هستند كه به اين عارضه بيش از ديگران دچار مي‌شوند. شايد نگاهي به آمار آدامس، نعنا وانواع بوبرهاي دهان نشان ‌دهد كه چه ميزان ازمردم به دنبال تنفس سالم وباطراوت هستند. تنها درآمريكا سالانه 3ميليارد دلار براي خريد انواع آدامسها و بوبرهاي دهان هزينه مي‌شود. halitosisكه نوع مزمن اين عارضه است اغلب ازعدم رعايت بهداشت دهان، خشكي دهان ورژيمهاي غذايي ناشي مي‌شود. دكترريچارد پرايس مشاور انجمن دندانپزشكان آمريكا درباره راههاي مبارزه با اين عارضه توضيحاتي ارائه داده است كه درادامه مي‌خوانيد:

 

علت بوي بددهان چيست؟ 90درصد علت بروز اين عارضه به باكتري موسوم به anaerobic كه تركيبات فرار سولفور شامل سولفيدهيدروژن و mercaptans را توليد مي‌كند مربوط مي‌شود، اين تركيبات علت اصلي بوي بددهان است.

چگونه چيزي كه مي‌خوريم تنفس ما راتحت‌تاثير قرار مي‌دهد؟
غذا ورژيم غذايي كه داريم هريك به نوعي تنفس ما راتحت‌تاثير قرار مي‌دهند مثلا بوي پياز، سير وتنباكو درتنفس ما پس ازمصرف اين محصولات كاملا آشكاراست. تركيبات شيميايي موجود در پياز كه بوي خاص خود را دارد دربدن هضم مي‌شود واين مواد هضم شده وارد جريان خون مي‌شود. خون براي كسب اكسيژن تازه به شش‌ها مي‌رود وبا اكسيژن تازه بازمي‌گردد. بنابراين نفس شما بوي پياز، سير ويا تنباكو را با خود خواهد داشت. بعضي رژيم‌هاي غذايي نيز باعث تنفس بوي بد درفرد مي‌شود. مانند رژيم اتكينزدراين رژيم براي سوزاندن هرچه بيشتر چربيها شما به مقداري كربوهيدرات نيازداريد، درحاليكه رژيم اتكينز فاقد كربوهيدرات لازم است اگربدن شما كربوهيدرات كافي دراختيار نداشته باشد شروع به توليد ماده‌اي شيميايي به نام ketones مي‌كند. اين ماده بوي متفاوتي به تنفس فرد مي‌دهد.

عدم رعايت بهداشت دهان چگونه با بوي بددهان درارتباط است؟
حتي كساني كه با دقت و وسواس تمام دهان خود را مي‌شويند ومسواك مي‌زنند بااين مشكل روبرو مي‌شوند اما كساني‌كه بهداشت دهان را رعايت نكنند بيشتر بايد منتظر اين عارضه باشند. اين افراد جرم دندان بيشتري دارند جرم دندان محل جمع‌شدن باكتريها وسلولهايي است كه ازگونه جدا مي‌شود ويا از بازمانده‌هاي غذا است.
اين موادجمع‌شده دردهان بوي خاص خود را دارند، بنابراين موادغذايي جمع‌شده دردهان كه توسط نخ دندان، مسواك ودهان‌شويه از دهان خارج نشوند، توليد بوي بد مي‌كنند، بعلاوره اصطلاحا كرم‌خوردگي دندانها ويا بيماريهاي لثه كه طي آن بين دندان ولثه فاصله بيفتد باعث مي‌شود باكتريها جايي براي مخفي‌شدن وتجمع پيدا كنند وجمع شوند.


خشكي دهان چگونه منجربه تنفس بدبو مي‌شود؟
اگرحجم باكتريها تحت كنترل قراربگيرد، تركيبات سولفور موجود دردهان، دربزاق دهان حل مي‌شود وبه توليد بوي بد منجرنمي‌شود، اما اگر بزاق دهان اشباع شده باشد ديگر تنفس بدبو غيرقابل اجتناب خواهد بود. وقتي تندتند تنفس مي‌كنيد نفس شما تميزتر اززماني است كه به كندي نفس مي‌كشيد، جريان داشتن بزاق دردهان تنفس شما را تازه مي‌كند درحالي‌كه زمانيكه دهان خشك است تنفس هم طراوت خود را ازدست مي‌دهد، ازدلايل خشكي دهان مي‌توان به عفونتهاي ريوي ويا آلرژيها اشاره كرد. افرادي كه دچارسرماخوردگي ويا آلرژي هستند بيشتر ازطريق دهان تنفس مي‌كنند كه اين كار به خشكي دهان آنها مي‌انجامد.آبريزش بيني دراين افراد پشت زبان را جائيكه باكتري anaerobic قراردارد، خيس مي‌كند و به اين ترتيب باكتري محيط خوبي براي رشد پيدا مي‌كند.

آيا مشكلات جسمي ديگر نيز مي‌تواند به بوي بد دهان منجر شود؟
به عقيده من 90درصد عوامل اين عارضه دردهان قراردارد و 10درصد بقيه به عوامل ديگر بر مي‌گردد. سينوس عفوني،ديابت به علت توليد ketone مشكلات معده وريه ازديگر علل بوي بددهان قلمداد مي‌شود، دندانپزشكان بايد علل اين عارضه را كه ناشي از دهان است شناسايي و معالجه كنند وسايرعلل را به ديگر متخصصان واگذار كنند.

چگونه مي‌توان اين عارضه را درمان كرد؟
راههايي براي معالجه عارضه وكنترل باكتري توليدكننده بوي بددهان وجود دارد. براي رفع بوي بددهان اولين توصيه ما مسواك منظم، استفاده ازنخ دندان ورعايت بهداشت دهان تا حدامكان است. اما حتي درتميزترين دهانها نيزمشكل بوي بد وجود دارد چون باكتريها تمايل دارند پشت‌زبان جمع شوند. اگرشما زبان خود را يك بار صبح ويكبارشب تميز كنيد به ميزان بسيارزيادي ازبروزاين عارضه جلوگيري كرده‌ايده استفاده اززبان‌شويه را توصيه مي‌كنيم هرچند با مسواك هم مي‌توان زبان را تميز كرد. اما مشكل اينجاست كه بعضي مسواكها آنقدربلند نيستند تا تمام زبان را تميز كنند. دهان راهمواره بايد مرطوب نگهداشت. استفاده ازنوعي اسپري به نام salineنيزكارساز است. آب به اندازه كافي بنوشيد وازخوردن ميوه غفلت نكنيد چون خوردن ميوه به افزايش بزاق دهان ومرطوب نگهداشتن آن كمك مي‌كند.

آيا آدامس يا شكلات به مبتلايان كمك مي‌كند؟
جواب هم منفي وهم مثبت است. شما مي‌توانيد با خوردن آدامس بزاقتان را براي فعال‌شدن تحريك كنيد. اگربه مقدار زياد ازاين محصولات استفاده كنيد بوي بد دهان خود را با بوي آدامس وشكلات عوض كرده‌ايد
ضمن اينكه ممكن است به كرم‌خوردگي دندان وفاصله‌گرفتن لثه دندانها ازيكديگر نيزمبتلا شويد.
استفاده ازدهان‌شويه‌ها چطوراست؟

دهان‌شويه‌ها جاي يك بو را با بوي ديگري عوض مي‌كنند، شما بايد به فكرمعالجه عارضه باشيد نه درمان موقت آن، لذا درمواقع ضروري استفاده ازآنها توصيه مي‌شود اما نه براي هميشه.

اشتباهات اغلب مردم درزمان مسواك‌زدن ويا استفاده ازنخ دندان چيست؟
يكي ازآنها اين است كه حداقل بايد سه دقيقه مسواك بزنيد نه كمتر ونه بيشتر.
بعضي فكرمي‌كنند تنها با چند دقيقه مسواك‌زدن بهداشت دهان را رعايت كرده‌اند درحالي‌كه اينطورنيست استفاده ازنخ دندان وديگر راههاي بهداشتي شما را مطمئن مي‌ كند كه دهان پاكيزه‌اي داريد، خطاي عمده ديگر اغلب افراد اين است كه فكر مي‌كنند همه مسواكها شبيه يكديگر هستند درحالي‌كه شما بايد مسواكي تهيه كنيد كه مناسب دست ودهان شما باشد حتي اگربه آن مسواك كودك بگويند.

 

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Tue 15 Jun 2010 و ساعت 9:23 بعد از ظهر |
برای آپلود فایل های خود بر روی اینترنت، نیاز به فضایی (هاستینگ) برای این کار دارید که یا باید آن را خریداری کرده باشید یا از فضاهای رایگان استفاده نمائید.

در اینجا 7 سایت از بهترین و ساده ترین سایت هایی که می توان برای آپلود فایل از آن ها استفاده کرد معرفی شده اند.

 

Megashares
محدودیت حجمی: 10 گیگابایت
محدودیت دانلود: نامحدود
دوام فایل: نامحدود

Drop Io
از جمله قوی ترین سایت ها در زمینه آپلود فایل (توضیحات تکمیلی در سایت یک پزشک)

ZUpload
توسط این سایت، علاوه بر آنکه می توانید فایلی را آپلود کنید، قادر هستید تا آن را همزمان برای شخص دیگری ایمیل نمائید.

File Dropper
محدودیت حجمی: 5 گیگابایت
محدودیت دانلود: نامحدود
دوام فایل: برای همیشه (تنها در صورت عدم فعال بودن دانلود، حذف خواهد شد)

Driveway
محدودیت حجمی: 500 مگابایت
محدودیت دانلود: نامحدود
دوام فایل: 90 روز (تنها در صورت عدم فعال بودن دانلود در 90 روز، حذف خواهد شد)
آدرس: www.driveway.com

MegaUpload
محدودیت حجمی: 250 مگابایت
محدودیت دانلود: نامحدود
دوام فایل: نامحدود (تنها در صورت عدم فعال بودن دانلود در 90 روز، حذف خواهد شد)
آدرس: www.megaupload.com

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 13 Jun 2010 و ساعت 11:31 بعد از ظهر |
وبلاگ ، یک صفحه وب ( مشابه یک روزنامه شخصی ) و با قابلیت دستیابی عموم کاربران به آن است . وبلاگ ها ، بر اساس یک نظم خاص بهنگام و محتوی بلاگ نشاندهنده شخصیت مولف و یا مولفان آن می باشد . اولویت استقرار و یا نشر مطلب بر اساس یک ساختار زمانی شکل می گیرد. در این حالت خوانندگان بلاگ ها همواره در ابتدا جدیدترین مطلب و یا مطالب منتشر شده را مشاهده و در صورت تمایل آن را مطالعه می نمایند .اکثر وبلاگ ها دارای یک خط فکری خاص بوده و به نوعی آن را دنبال می نمایند . مثلا" در صورتی که یک بلاگر علاقه مند به فن آوری باشد ، با جمع آوری مطلب از منابع متفاوتی نظیر : نمایشگاه ها ، سمینارها و یا سایت های دیگر ، آنان را با فرمت مورد نظر در بلاگ خود ثبت و در اختیار مخاطبان خود قرار دهد . درصورتی که یک بلاگر علاقه مند به یک بیماری خاص بوده و مسائل علمی آن را به نوعی دنبال می نماید ، می تواند مقالات و موضوعات جدید منتشر شده در رابطه با بیماری مورد نظر را بر روی بلاگ خود منتشر نماید . در صورتی که یک بلاگر , علاقه مند به مسائل اقتصادی می باشد ، می تواند با جستجو و یافتن مقالات جدید در رابطه با اقتصاد، آنان را بر روی بلاگ خود منتشر نماید . برخی از وبلاگ نویسان از بلاگ خود به منزله یک آلبوم عکس و یا بریده روزنامه ها ( شکل خاصی از یک حافظه online ) استفاده می نمایند. زمانی که بلاگر یک لینک مناسب را در این خصوص پیدا نماید و یا اطلاعاتی خاصی را که قصد دارد آنان را بخاطر بسپارد ، آنان را بر روی بلاگ خود قرار می دهد .بلاگ یک محیط الکترونیکی قابل جستجو را فراهم که علاقه مندان می توانند با استفاده از یک مرورگر وب و در هر نقطه ای از جهان به محتویات آنان دستیابی داشته باشند.
یکی از ویژگی هائی که در تمامی بلاگ ها به نوعی رعایت می شود ، ماهیت انتشار و استقرار اطلاعات بر روی بلاگ بر اساس یک نظم زمانی خاص است ( تقویم اطلاعاتی ) . وبلاگ مشابه یک مجله و یا روزنامه online می باشد که مولف آن می تواند در ارتباط با موضوعات متفاوت در زمان دلخواه ، در آن اطلاعاتی را درج و منتشر نماید. تعداد زیادی از بلاگ ها دارای مجموعه ای جالب و ارزشمند از لینک ها به سایر بلاگ ها ویا سایت هائی می باشند که مولف بلاگ آنان را مثبت و مفید ارزیابی می نماید.
برخی از ویژگی های وبلاگ ها عبارتند از :
سبک و شیوه بلاگ ها عموما" شخصی ، غیررسمی و یا خودمانی است . با استفاده از ابزارهای رایگان موجود بر روی وب می توان به سادگی اقدام به ایجاد و نشر اطلاعات بر روی وبلاگ ، نمود.
وبلاگ ها از لحاظ کیفیت ، محتوی و اهداف دارای گونه های متعددی بوده و هر یک می توانند مخاطبان خاص خود را دارا باشند ( نظیر تیراژ روزنامه ) . وبلاگ ها در اواسط دهه ۹۰ مطرح و به سرعت و همزمان با ارائه ابزارهای ساده نشر و ایجاد وبلاگ ،نظیر Blogger.com رشد و مورد استقبال قرار گرفتند. در این راستا وبلاگ ها ی متعددی ، ایجاد گردیده است (از بلاگ هائی که شامل دفترچه خاطرات online بوده که منعکس کننده فعالیت ها و تجارب روزانه نویسنده بوده تا بلاگ هائی خصوصی و یا کوچک که صرفا" شامل توضیحاتی اندک و لینک به سایر موضوعات است ) .اکثر وبلاگ ها مبتنی بر متن می باشند .در این رابطه وبلاگ هائی نیز وجود دارد که علاوه بر استفاده متن از سایر اقلام اطلاعاتی نظیر صوت ، تصاویر و کلیپ های ویدئوئی نیز استفاده می نمایند( بلاگ تصویری ( Photoblog ) ، بلاگ ویدئوئی ( Videoblogs ) ، بلاگ های صوتی ( Audioblog ) ) . هر موجودیت در یک وبلاگ بنوعی به سایر اطلاعات ، اشاره می نماید. مولفین وبلاگ ها به سایر وبلاگ ها لینک و بگونه ای آنان را بر اساس موضوعات متفاوتی تقسیم بندی نموده تا امکان استفاده مناسب و سریع از سایر وبلاگ ها باتوجه به موضوعات مربوطه در اختیار کاربران قرار گیرد. خوانندگان یک وبلاگ می توانند از هر نقطه ای در وبلاگ که تمایل دارند ، مطالعه خود را شروع نمایند :در ابتدا مطالب و نوشته های جدید منتشر شده بر روی بلاگ را مشاهده نمایند و یا با استفاده از امکان جستجو و یا لینک به سایر بلاگ ها ، اطلاعات قدیمی منتشر شده را مطالعه نمایند . در زمان مطالعه یک بلاگ ، خوانندگان می تواند آن را با اولویت های متفاوتی مطالعه نمایند : زمانی ( مطالعه بر اساس زمان و تاریخ انتشار مطلب ) ، موضوعی و یا جستجو بر اساس کلید واژه های خاصی . وبلاگ ها ، اغلب شامل یک Blogroll بوده که شامل لیستی از لینک ها به سایر وبلاگ هائی است که مولف وبلاگ آنان را پیشنهاد ، می نماید . تعداد زیادی از وبلاگ ها این امکان را برای خوانندگان خود فراهم می نمایند که نقطه نظرات خود را در رابطه با موضوع منتشر شده بر روی سایت اعلام نمایند . یکی از نکات جالب در رابطه با بلاگ ها ، سادگی آنان می باشد . وب سایت ها معمولا" دارای یک صفحه اصلی به همراه مجموعه ای از لینک ها به سایر صفحات برای مشاهده اطلاعات تکمیلی ،می باشند
+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 13 Jun 2010 و ساعت 11:18 بعد از ظهر |

همانطور که گفته شد یکی از مواردی در که در ویندوز 7 توسعه داده شده است قابلیت پیش نمایش پنجره‏ها با نگه داشتن ماوس بر روی هر آیکن در تسکبار است. در صورتی که به این قابلیت علاقه ندارید می‏توانید آن را غیرفعال کنید.
بدین منظور:
ابتدا وارد منوی Start شوید.
عبارت gpedit.msc را وارد کرده و Enter بزنید.
در پنجره Group Policy در پنل سمت چپ، از زیرشاخه User Configuration بر روی Administrative Templates و سپس Start Menu and Taskbar کلیک کنید.
اکنون از پنل سمت راست، Turn off Taskbar Thumbnails را بیابید و بر روی آن دوبار کلیک کنید.
در پنجره باز شده گزینه Disabled را انتخاب نموده و OK کنید.
جهت فعالسازی مجدد کافی است همین مسیر را طی کنید و Enabled را انتخاب نمایید.
لازم به ذکر است قابلیت Thumbnail در ویندوز 7 در صورتی فعال خواهد بود که نمره‏ای که ویندوز به مجموعه سخت افزاری شما داده است بالای 3 باشد تا تم Aero فعال شود.

2- افزایش سرعت پیش نمایش پنجره‏ها به صورت Thumbnail
همانطور که در ترفند قبل نیز نحوه عملکرد پیش نمایش پنجره‏ها به صورت کوچک یا Thumbnail توضیح داده شد، با نگاه داشتن ماوس بر روی آیکن‏های موجود در تسکبار این تصاویر کوچک که البته زنده هم هستند نمایش داده می‏شوند. اما این پیش نمایش با اندکی تأخیر یا مکث نمایش داده می‏شود. با استفاده از این ترفند می‏توانید مدت زمان این مکث را کاهش دهید و سرعت نمایش تصاویر بندانگشتی را افزایش دهید.
برای این کار:
ابتدا وارد منوی Start شوید.
عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری ویندوز باز شود.
سپس مسیر زیر را دنبال کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse


از سمت راست پنجره، MouseHoverTime را بیابید و بر روی آن دوبار کلیک کنید.
در قسمت Value Data عدد 400 را مشاهده می‏کنید. این عدد بیانگر 400 میلی ثانیه است. در نتیجه کافی است آن را به عددی کمتر از 100 تغییر دهید.
سپس OK کنید.

3- غیرفعال و حذف کردن آخرین موارد ثبت شده در لیست پرش
یکی از قابلیت‏های فوق‏العاده‏ای که در ویندوز 7 اضافه شده است و باعث صرفه جویی زیادی در وقت می‏شود «لیست پرش» یا Jumplist است. شما توسط برنامه‏های نصب شده بر روی ویندوز فایل‏های مختلفی را فراخوانی می‏کنید. به عنوان مثال توسط نرم افزارهای Player، فایل‏های موزیک را اجرا می‏کنید. یا توسط نرم افزار Notepad فایل‏های متنی را باز می‏کنید. اکنون با استفاده از «لیست پرش» میتوانید به آخرین فایلهای باز شده توسط نرم افزارهای مختلف دسترسی داشته باشید بدون اینکه نیاز به اجرای اولیه برنامه مربوطه باشد. برای دسترسی به «لیست پرش» کافی است بر روی آیکن برنامه در Taskbar راست کلیک کنید تا آخرین فایلهای فراخوانده شده توسط این نرم افزار برایتان لیست شود. همچنین میتوانید در منوی Start، با کلیک بر روی فلش موجود در کنار هر برنامه به «لیست پرش» مربوط به آن برنامه دسترسی پیدا کنید.
برای حذف یک مورد خاص از لیست پرش مربوط به یک برنامه:
بر روی آیکن برنامه در تسکبار (ترفندستان) راست کلیک کنید. سپس بر روی مورد مربوطه راست کلیک کرده و Remove from this list را انتخاب کنید تا حذف شد.
جهت غیرفعال کردن این قابلیت یا حذف کلیه موارد ثبت شده در لیست‏های پرش مربوط به هر برنامه:
بر روی فضای خالی از تسکبار راست کلیک کنید و Properties را انتخاب نمایید. به تب Start Menu بروید. تیک گزینه دوم یعنی Store and Display Recently Opened Items in the Start menu and the taskbar را بردارید و OK کنید.
برداشت این تیک به منزله غیرفعال شدن و همچنین حذف تمامی موارد ثبت شده در لیست‏های پرش هر برنامه است؛ پس با اطمینان این کار را بکنید.

4- در اختیار داشتن تسکبار ویندوز 7 در ویندوزهای XP و ویستا
در صورتی که از ویندوزهای XP یا ویستا استفاده می‏کنید اما خیلی دل‏تان می‏خواهد تسکبار ویندوز 7 را در این ویندوزها تجربه کنید می‏توانید از یک ابزار جانبی برای این کار استفاده کنید. SBar Taskbar Replacement ابزاری است کم‏حجم، رایگان و متن‏باز که به وسیله آن می‏توانید تسکبار ویندوز 7 را بر روی ویندوز XP و ویستا نصب کنید و تقریباً اکثر قابلیت‏های آن در اختیار داشته باشید. برای دانلود SBar Taskbar Replacement می‏توانید از آدرس http://sbar.codeplex.com/Release/ProjectRe...ReleaseId=28606 اقدام نمایید.

5- قرار دادن تصویر پشت زمینه در تسکبار ویندوز 7
با توجه به بزرگ بودن تسکبار ویندوز 7، قرار دادن یک تصویر در پشت زمینه آن جالب به نظر می‏رسد. برای این کار نیازمند یک ابزار جانبی به نام Taskbar Texturizer هستید. این ابزار را از http://www.tarfandestan.com/files/Taskbar-Texturizer.zip دانلود نمایید. پس از دانلود، فایل Setup.exe را اجرا نموده و برنامه را نصب کنید. سپس آن را اجرا کنید. با کلیک بر روی دکمه ... می‏توانید تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید. تعدادی تصویر نیز به طور پیش‏فرض برای قرارگیری وجود دارد. دقت کنید تصاویری که انتخاب می‏کنید بایستی حتماً با فرمت BMP باشد. این ابزار بر روی ویندوزهای XP و ویستا نیز کار می‏کند. با Exit کردن برنامه، تسکبار به حالت پیش فرض برمی‏گردد.

6- تبدیل تسکبار جدید ویندوز 7 به تسکبار قدیمی Classic
همانطور که امکان استفاده از تسکبار ویندوز 7 در ویندوزهای XP و ویستا وجود دارد، تبدیل این تسکبار جدید به همان تسکبار قدیمی و کلاسیک این دو ویندوز نیز امکان پذیر است. برای این کار نیازمند یک ابزار جانبی به نام CSMenu هستید. این برنامه کم‏حجم و رایگان را می‏توانید از سایت سازنده به نشانی http://www.csmenu.com دانلود نمایید.

7- تبدیل ظاهر تسکبار جدید ویندوز 7 به تسکبار ویندوز ویستا و XP
در صورتی که دوست دارید ظاهر تسکبار ویندوز 7 به ظاهر تسکبار در ویندوز ویستا شبیه شود، یعنی در کنار آیکن‏ها عنوان هر کدام نیز درج شود، بر روی فضای خالی از تسکبار راست کلیک کنید و Properties را انتخاب نمایید. در همان تب Taskbar، گزینه Taskbar buttons را بر روی Combine when taskbar is full یا Never combine قرار دهید. همچنین تیک گزینه Use small icons را بزنید و OK کنید. در صورتی که (ترفندستان) تمام برنامه‏ها یا پنجره‏های موجود در تسکبار را نیز Unpin کنید دیگر ظاهر آن کاملاً شبیه ویندوزهای گذشته می‏شود.
لازم به ذکر است می‏توانید این تسکبار را هم اکنون به حالت کلاسیک نیز تبدیل کنید. در صورتی که بر روی فضای خالی از صفحه دسکتاپ کلیک کنید و Personalize را انتخاب کنید. سپس قالب Windows Classic را انتخاب نمایید. که البته همه زیبایی‏های ویندوز با این کار از بین خواهد رفت.

8- باز کردن سریع فایل با کشیدن و رها کردن در Taskbar
بسیاری از کاربران در نسخه‏های پیشین ویندوز عادت داشتند برای باز کردن یک فایل، آن فایل را با ماوس کشیده یا به اصطلاح Drag کنند و در درون آیکن برنامه موجود در Quick Lunch تسکبار رها یا Drop کنند. اما در ویندوز 7 انجام این کار حدأقل به طور پیش‏فرض امکان پذیر نیست. به عنوان مثال فرض کنید برنامه Notepad را در تسکبار چه به صورت سنجاق (Pin) شده یا نشده موجود دارید و قصد دارید یک فایل txt را با Drag&Drop کردن در آیکن تسکبار آن باز کنید. اما خواهید دید که به طور پیش‏فرض با قرار گرفتن ماوس بر روی آیکن Notepad، ویندوز قصد دارد فایل را به برنامه سنجاق کند. در نتیجه برای حل این موضوع و باز کردن فایل به این روش، کافی است کلید Shift کیبورد را بگیرید و عمل Drag&Drop را انجام دهید. خواهید دید که Open with نمایش داده می‏شود و با رها کردن ماوس، فایل با برنامه مذبور باز میگردد.

9- سنجاق کردن Windows Update به تسکبار ویندوز 7
در صورتی که جهت به روزرسانی ویندوز 7 خود از ابزار Windows Update زیاد استفاده می‏کنید با استفاده از این ترفند می‏توانید آن را به تسکبار موجود در این ویندوز سنجاق کنید.
بدین منظور:
به منوی Start و سپس All Programs بروید.
اکنون راست کلیک ماوس را بر روی Windows Update بگیرید و آن را بکشید و در محیط دسکتاپ ویندوز رها کنید (Drog&Drop).
پس از رها کردن ماوس، Create shortcuts here را انتخاب کنید.
حال بر روی شورتکات ساخته شده از Windows Update راست کلیک کنید و Properties را انتخاب نمایید.
در پنجره باز شده به تب Shortcut tab بروید.
اکنون در قسمت Target عبارت زیر را وارد کنید:

cmd /c wuapp.exe


همچنین گزینه Run را بر روی Minimized تنظیم نموده و پنجره را OK کنید.
در آخر شورتکات Windows Update را با ماوس گرفته و در محیط تسکبار رها کنید تا به آن سنجاق شود.

10- اضافه کردن آیکن Show Desktop به تسکبار ویندوز 7
همانطور که به یاد دارید در نسخه‏های پیشین ویندوز در محیط Quick Lunch تسکبار آیکنی به نام Show Desktop وجود داشت که امکان دسترسی به محیط دسکتاپ را با یک کلیک فراهم می‏کرد. اما در تسکبار جدید ویندوز 7 از آنجا که خبری از Quick Lunch نیست این دکمه به سمت راست تسکبار در کنار ساعت منتقل شده است و عادت کردن به این جابجایی ممکن است مقداری سخت باشد. اما شما می‏توانید Show Desktop را در سمت چپ تسکبار سنجاق کنید! البته با استفاده از یک ابزار جانبی که Show Desktop نام دارد. برای دانلود این ابزار به سایت سازنده به نشانی http://www.gpsoftuk.com/prod_showdesktop.asp#download بروید. نحوه نصب و استفاده از آن به صورت تصویری در همین آدرس وجود دارد.

11- وسط‏چین کردن آیکن‏های تسکبار در ویندوز 7
همانطور که می‏دانید در تسکبار جدید ویندوز 7، آیکن‏های مربوط به برنامه‏ها و پنجره‏ها در سمت چپ تسکبار قرار می‏گیرند. اما آیا دوست دارید این آیکن‏ها را در وسط تسکبار قرار دهید؟
برای این کار:
ابتدا در فضای خالی از محیط دسکتاپ، یک فولدر خالی با نامی دلخواه بسازید (راست کلیک>New Folder New Toolbar را انتخاب کنید.
اکنون فولدر خالی که با نام دلخواه ساختید را انتخاب کرده و بر روی Select Folder کلیک کنید.
سپس بر روی نوار جدید اضافه شده راست کلیک کرده و تیک دو گزینه Show Text و Show Title را بردارید.
حالا جدا کننده نقطه چینی آن را با ماوس گرفته و آن را میان دکمه Start و آیکن‏های موجود در سمت چپ تسکبار رها کنید.
در نهایت با کم و زیاد کردن فاصله این نوار با استفاده از گرفتن جدا کننده نقطه چینی آن، آیکن‏های باز را در میان تسکبار قرار دهید و در نهایت تسکبار را Lock کنید.

12- افزودن Computer به تسکبار ویندوز 7
همانطور که می‏دانید My Computer در ویندوزهای ویستا و 7 به Computer تغییر نام داده است. در صورتی که بخواهید دسترسی سریعتر به محتویات Computer و درایوها داشته باشید می‏توانید آن را به تسکبار ویندوز 7 اضافه کنید و نواری را به آن اختصاص دهید.
بدین منظور:
در صورتی که تسکبار خود را Lock کرده‏اید بر روی فضای خالی از تسکبار راست کلیک کنید و تیک Lock the taskbar را بردارید.
سپس بر روی فضای خالی از تسکبار راست کلیک کنید و Toolbars > New Toolbar را انتخاب کنید. (ترفندستان)
از منوی سمت چپ Computer را انتخاب کرده و Select Folder را بزنید.
خواهید دید که نواری به این نام اختصاص داده می‏شود.
از این قابلیت می‏توانید برای اضافه کردن هر فولدری به تسکبار استفاده کنید.

12+1- افزودن Quick Lunch به Taskbar در ویندوز
این ترفند در گذشته در ترفندستان مطرح شده بود (در اینجا). اما با توجه به مرتبط بودن موضوع مجدداً آن را در نقل می‏کنیم.
یکی از قابلیت‏هایی که در ویندوزهای XP و ویستا وجود داشت، قابلیت Quick Lunch بود که با فعال کردن آن در Taskbar امکان دسترسی سریع به برنامه‏های مورد نظر فراهم می‏آمد. اما Quick Lunch در نوار وظیفه جدید در ویندوز 7 به طور پیش‏فرض وجود ندارد و در قسمت Toolbars نیز جهت انتخاب موجود نیست. در صورتی که دل‏تان برای Quick Lunch تنگ شده است می‏توانید با استفاده از این ترفند آن را در Taskbar جدید ویندوز 7 فعال کنید.
بدین منظور:
ابتدا بر روی فضای خالی از Taskbar راست‏کلیک کرده و از منوی Toolbars گزینه New Toolbar را انتخاب کنید.
پنجره New Toolbar - Choose a folder باز خواهد شد.
حال کد زیر را عیناً Copy کرده و در قسمت Folder موجود در این پنجره Paste کنید:

%appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch


پس از این کار بر روی دکمه Select Folder کلیک کنید.
با این کار نواری به نام Quick Lunch در سمت راست Taskbar نمایش داده خواهد شد. با کلیک بر روی فلش موجود در کنار آن، برنامه‏های موجود در Quick Lunch را می‏توان مشاهده و انتخاب کرد.
اما در صورتی که قصد دارید Quick Lunch را کاملاً شبیه نسخه‏های قبلی در ویندوزهای XP و ویستا کنید، یعنی آن را به سمت چپ آورده به طوری که تنها آیکن برنامه‏ها موجود باشد:
ابتدا اطمینان پیدا کنید Taskbar در حالت Lock نیست: بر روی فضای خالی از Taskbar راست کلیک کرده و تیک Lock the taskbar را بردارید.
سپس در صورتی که نوار انتخاب زبان (یا هر نوار مشابه آن) فعال است، آن را موقتاً غیرفعال کنید: بر روی فضای خالی از Taskbar راست کلیک کرده و از منوی Toolbars تیک گزینه Language Bar را بردارید.
اکنون جهت آوردن Quick Lunch به سمت چپ نوار وظیفه، با استفاده از ماوس ستون نقطه‏ای کنار آن را گرفته و به سمت چپ بکشید. آن را انقدر بکشید تا دقیقاً در کنار منوی Start قرار بگیرد.
حالا بر روی خود عبارت Quick Lunch راست‏کلیک کرده و ابتدا تیک گزینه Show Text را بردارید. سپس مجدد این کار را کرده و تیک گزینه Show Title را بردارید.
حالا با استفاده از ماوس، آیکن برنامه‏ها را مطابق میل خود جابجا کنید و Taskbar را آن طور که مایل هستید مرتب کنید.
حاصل کار، یک Quick Lunch، مشابه آنچه در ویندوزهای پیشین بود خواهد شد.
در پایان مجدد Language Bar را به Taskbar بیاورید و تیک گزینه Lock the taskbar را بزنید تا Taskbar قفل شود.

به زودی همگی کاربران به لطف وجود IE7 در ویندوز ویستا این مرورگر جدید را تجربه خواهند کرد. هر چند که هم اکنون بسیاری از کاربران آخرین ورژن اینترنت اکسپلورر را بر روی ویندوز XP خود نصب دارد. IE7 نسبت به نسخه 6 خود تغییرات عمده ای کرده است. این تغییرات ترفندهای بسیار مختلف و جدیدی را نیز به همراه داشته است. هم اکنون قصد داریم جدیدترین ترفندهای موجود در IE7 را برای شما بازگو کنیم.

 

IE7، نه تنها دارای ظاهری جدید و آراسته است بلکه عملکردهای جدید بسیاری را نیز در خود جایی داده است. این نسخه از Tabbed Browsing پشتیبانی می‌کند و بدان معنی است که کاربر می‌تواند در یک پنجره چند صفحه را باز کند. این مرور گر از RSS-Newsfeeds نیز پشتیبانی می‌کند. توسط نوار جستجو می‌توان بدون هیچگونه دردسری، سوالات خود را در ماشین‌ها و خدمات مربوط به جستجو مطرح کرد. عملکردهای phishing-filter و نابود کننده رد باعث امنیت بیشتر می‌شوند. اگر هنوز نتوانسته‌اید درست تصمیم‌گیری کنید که آیا می‌خواهید از نسخه IE7 استفاده کنید یا نه، شاید توسط ترفندهای ما، کمی فکر در مورد تصمیم‌گیریتان راحت‌تر شود.

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 13 Jun 2010 و ساعت 11:1 بعد از ظهر |
 

جمله یا کلمه

اختصار در چت

معنی

disconnect

DC

قطع ارتباط با اینترنت

see

c

دیدن . می بینمت

your

U R

مال شما

too

2

همچنین

for

4

برای

be right back

BRB

زود برمی گردم

hug and kiss

h&k

در آغوشم می بوسمت

i owe you

IOU

من به شما مدیونم

all the best

ATB

خیلی خوب , همه خوب هستن

download

DL

دانلود کردن . کپی کردن

good game

GG

بازی خوبیه

good job

GJ

کار خوبیه

good luck

GL

موفق باشید . خوشبخت باشید

you're welcome

YW

خوش آمدید

welcome back

WB

زود برگردی ، خوش آمديد (هنگام رفتن)

oky

K

خوبه ، باشه ، قبوله

later

LTR

بعدا

Sorry

sry

متاسفم

be back soon

bbs

زود برگردی

be back later

bbl

بعدا بر ميگردم ، دوباره بيا

Very imprtant person

vip

آدم خيلي مهم ، آدم متشخص

ong time no see

ltns

خيلي وقته نديدمت

message

msq

پيام

whit

W

با

whitout

W / O

بدون

keep in touch

kit

مراقبش باش ، با احتياط نگهداری کن

face to face

F2F

رو در رو

Hi There

HT

سلام

?how Are you

HRU

حالت چطوره ؟

has left the chat

POOF

چت را ترک کرده

As for as i Know

AFAIK

تا انجایی که من می دانم

As soon As Possible

ASAP

به زودی

Oh may god

OMG

آه خدای من

By the way

BTW

راستی

Just Kidding

JK

شوخی می کنم

Evil Grin

EG

پوز خند شیطانی

Big Evil Grin

BEG

خنده شدید شیطانی

Laugh

L

خنده

Laugh Out Load

LOL

خندیدن با صدای بلند

Smile

S

لبخند

Rolling on floor laun ghing

ROFL

از خنده روی زمین غلط زدن

And

&

و

Fingers Crossed

FC

دعا کردن

Write Back Soon

WBS

زود جواب نامه را بده

Donُt Write Back

DWB

جواب نامه را نده

Long Time No See

LTNS

برای مدت طولانب بی خبر بودن

Be Right Back

BRB

الان برمی گردم

Good Luck

GL

موفق باشی

Ta Ta For now

TTFN

فعلا خداحافظ

Bye Bye Noe

BBN

خداحافظ

August

AUG

ماه اوت

Avenue

AVE

خیابان

Born

B

متولد

Captain

CAPT

کاپیتان

April

Apr

ماه آوریل

Assistant

ASST

دستیار

february

Feb

ماه فوریه

Gramme

Gm

گرم

November

Nov

ماه نوامبر

near

Nr

نزدیک

died

OB

درگذشت 0 فوت

October

Oct

ماه اکنبر

Opposite

Opp

مخالف 0 مقابل

Per Annum

PA

در سال

Paid

Pd

پرداخت شد

Miscellaneous

Misc

متفرقه

Monday

Mon

دوشنبه

Received

Recd

دریافت شد

water Closet

WC

توالت

Weight

WT

وزن

Christmas

Xmas

کریسمس

 

thank you

TU

متشکرم از شما

talk to you later

K2UL8R

بعدا به تو می گویم

love you like brother

LULAB

من برادر شما را دوست دارم

laugh to my self

LTM

خندیدن به من

love you like sister

LULAS

من خواهر شما را دوست دارم

? male or female

?M or F

مرد یا زن هستید شما ؟

thanks

THX

متشکرم

no problem

NP

مشکلی نیست

bye for now

B4N

خداحافظ

age/sex/location

A/S/L

سن / جنس / مکان

see you later

CUL

بعد می بینمت

see you

CU

می بینمت

bye for now

BFN

خداحافظ

end of message

EOM

پیغام اخر از

thank you

MER30

مرسی , ممنون از شما

I love you

ILU

دوستت دارم

I love you

ILY

دوستت دارم

I see

IC

فهمیدم

you

u

شما . تو کی هستی

please

PLZ

لطفا

are

R

هستید

time

@sa

ساعت

merci

mer28+2

مرسی , ممنون

thanks

tnx

متشکرم

thank you

tq

متشکرم

thank you

ty

متشکرم

male

m

مرد

famale

f

زن

me too

me2

من هم همین طور !

girl friend

gf

دوست غیر همجنس

Boy friend

bf

دوست غیر همجنس

---------

lol

خندیدن به چیزی

---------

cool

خوشحالی همراه با تعجب

---------

wow

فریاد حاکی از خوشحالی و تعجب

On The Other Hand

OTOH

از طرف دیگر

Email Message

EMSG

پیغام الکترونیکی

In Any Event

IAE

در هر صورت

oh I See

OIC

عجب 0 فهمیدم

love You Foreve

LYF

برای همیشه دوستت دارم

In My oponion

IMO

به نظر من

For YourI nformation

FYI

جهت اطلاع تو

In Othere

IOW

به بیان دیگر

Private message

PM

پیغام خصوصی

Kiss on Cheek

KOC

بوسه بر گونه

Kiss

k

بوسه

hug And Kiss

H&K

بوسه زدن و بغل کردن

Hug

H

بغل کردن

Be back soon

BBS

زود بر می گردم

Be Back Later

BBL

بعدا بر می گردم

Be Back

BB

بر می گردم

Thinking Of You

TOY

به فکر تو هستم

Till Next Time

TNT

تا دفعه بعد

See You Soon

SYS

به زودی می بینمت

Soon

S

به زودی

Gone For Now

GFN

فعلا" می روم

Glad To See You

GTSY

از دیدن تو خوشحال شدم

Nice To See You

Nice 2 C U

از دیدن تو خوشحال شدم

Away from keyboard

AFK

دور از صفحه کلید

December

Dec

ماه دسامبر

Limited

LTD

محدود

March

Mar

ماه مارس

That is

Ie

بنابراین

I Owe You

IOU

من بدهکارم به شما

Intelligence

IQ

ضریب هوش

January

Jan

ماه ژانویه

Junr . Junior

Jun

تازه کار

July

Jul

ماه ژوئیه

Mount

Mt

کوه

Note Carefully

NB

با دقت توجه شود

President

pres

رئیس

pleas Turn Over

PTO

لطفا به پشت مراجعه کنید

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 13 Jun 2010 و ساعت 10:51 بعد از ظهر |
 

ترفنددر Yahoo Mail

 

 

قصد داريم تا هم اکنون 4 ترفند ريز و درشت در بخش ميل ياهو به شما معرفي کنيم. 4 ترفند کاربري که ميتواند در کار چک کردن ايميل و کار با صفحه Yahoo Mail به شما کمک فراواني کند. اين ترفندهاي کوچک را دست کم نگيريد!

 

 

براي استفاده از ترفندهاي زير ابتدا از mail.yahoo.com وارد صفحه Yahoo Mail شويد. سپس ترفندهاي زير را اجرا کنيد:

1- آدرسهاي مسدود شده
بدين وسيله قصد داريم تا آدرسهايي که نميخواهيم از جانب آنها ايميلي براي ما ارسال شود را مسدود کنيم. بدين منظور روي لينک Options کليک کنيد. در صفحه بعد به Block Addresses برويد. در اين صفحه در قسمت Add Block ايميل فردي را که ميخواهيد از جانب او ايميلي براي شما نيايد را وارد کنيد تا او بلاک شود. در حال حاضر شما تا 500 نفر را ميتوانيد مسدود کنيد.

2- مشاهده IP افراد فرستنده ايميل
بدين وسيله شما ميتوانيد IP افرادي که برايتان ايميل ارسال کرده اند را پس از باز کردن ايميلشان مشاهده کنيد. بدين منظور پس از مراجعه به Options ، به General Preferences برويد. در قسمت Headers گزينه دوم يعني Show all headers on incoming messages را انتخاب کنيد. در پايان روي دکمه Save کليک کنيد. اکنون هر ايميلي را که در Inbox تان باز کنيد در قسمت X-Originating-IP ميتوانيد IP ارسال کننده را مشاهده کنيد.

3- تنظيم تعداد ايميلهاي قرار گرفته شده در صفحه
با استفاده از اين ترفند ميتوانيد تعداد ايميلهاي وارد شده در هر صفحه را تنظيم کنيد که در هر صفحه Inbox جاي بگيرد. اگر قصد پاک کردن کليه ايميل هايتان را داشته باشيد اين روش ميتوانيد کار شما را آسان تر گرداند. براي اين کار پس از رفتن به صفحه Options مجدد به General Preferences برويد. حال در قسمت Messages per Page يکي از اعداد 10 ، 25 ، 50 ، 100 و 200 را انتخاب کنيد. اين اعداد نمايانگر تعداد ايميلها در هر صفحه است. در پايان دکمه Save را بزنيد تا اطلاعات ذخيره شود.

4- نام شما در ايميلهاي ارسالي
ممکن است دوست داشته باشيد نام شما در ايميلهايي که ميفرستيد يک نام خاص باشد تا نام و نام خانوادگي تان که در ابتداي ثبت نام وارد کرده ايد. براي تنظيم نام تان در ايميلهاي ارسالي پس از مراجعه به Options و سپس General Preferences در قسمت From name يک نام براي خود در نظر بگيريد و با استفاده از دکمه Save تغييرات را ذخيره کنيد.

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Sun 13 Jun 2010 و ساعت 10:48 بعد از ظهر |
Laptop يکی از انواع متفاوت کامپيوترهای موجود است . اين نوع از کامپيوترها دارای قدرت محاسباتی و عملياتی نظير کامپيوترهای شخصی می باشند. با توجه به ويژگی  های متعدد اين نوع از کامپيوترها خصوصا" : قابليت حمل،  می توان آنها را  در موارد  متفاوت و بصورت فرامکانی استفاده کرد .

سير تکاملی کامپيوترهای Laptop

اولين مرتبه ايده ايجاد يک کامپيوتر Laptop ، توسط شخصی با نام "Alen key"  در سال 1970 مطرح گرديد. در سال 1979 اولين کامپيوتر Laptop توسط "William Moggridge" طراحی گرديد. کامپيوتر فوق دارای 340 کيلوبايت حافظه بود. در سال 1983 ، توسط " Gavilan compute " يک Laptop با مشخصات زير توليد گرديد :

 • 64 کيلوبايت حافظه RAM ( امکان ارتقاء آن تا 128 کيلوبايت وجود داشت )

 • از سيستم عامل اختصاصی شرکت Gavilan استفاده می کرد( قابليت استفاده از MS-DOS نيز وجود داشت ).

 • ريزپردازنده 8080

 • موس touchpad

 • چاپگر قابل حمل

 • وزن آن 4 کيلوگرم و بهمراه چاپگر 6/4 کيلوگرم

کامپيوتر فوق دارای يک فلاپی درايو بود که با ساير فلاپی درايوهای موجود ، سازگار نبود.

در سال 1984 ، شرکت "اپل " مدل Apple IIc را معرفی کرد. کامپيوتر فوق از لحاظ اندازه نظير يک کامپيوتر notebook بود. سيستم فوق دارای يک ريزپردازنده  65C02  ، يکصد وبيست و هشت  کيلوبايت حافظه ، يک فلاپی درايو 5.25 ، دو پورت سريال ، يک پورت موس ، يک کارت مودم و منبع تغذيه خارجی ، بود. وزن کامپيوتربدون در نظر گرفتن  مانيتور، 5 کيلوگرم بود. در کامپيوتر فوق از يک مانيتور نه اينچ تک رنگ و يا يک پانل اختياری LCD استفاده می شد. . در ادامه و در سال 1986 ، شرکت IBM نمونه محصول خود را در اين زمينه  عرضه کرد. در سيستم فوق از ريزپردازنده 8080 ، 256 کيلوبايت حافظه ، دو عدد فلاپی درايو 3.5 اينچ ، يک LCD ، پورت های سريال و موازی و يک محل خاص برای يک مودم خارجی ، استفاده می گرديد. کامپيوتر فوق بهمراه نرم افزارهای اختصاصی نظير واژه پرداز ، دفترچه تلفن و ... عرضه گرديد. وزن سيستم فوق 5.4 کيلوگرم و به قيمت 3500 دلار فروخته می گرديد.

در ادامه شرکت های متعدد اقدام به توليد کامپيوترهای Laptop نمودند. امروزه اين نوع از کامپيوترها دارای قابليت ها ی فراوانی بوده  که استفاده کنندگان مربوطه را در تمام سطوح راضی می نمايد

کالبد شکافی  کامپيوترهای Laptop

بمنظور آشنائی با عناصر تشکيل دهنده يک Laptop ، مدل Toshiba satellite Pro را بررسی خواهيم کرد.  کامپيوترهای Laptop نظير تمام کامپيوترهای ديگر، دارای يک ريزپردازنده است .ريزپردازنده مسئول انجام تمام عمليات در کامپيوتر است .

 ريزپردازنده :

 • دارای مجموعه ای از دستورات داخلی ذخيره شده در حافظه بوده و قادر به دستيابی به آنان است .

 • قادر به دريافت دستورالعمل ها و يا داده از صفحه کليد و يا دستگاههائی نظير : موس ، Touchpad،trackbal و.. است .

 • قادر به دريافت و ذخيره سازی داده از دستگاههای متفاوت ذخيره سازی نظير  : هارد ديسک ، فلاپی درايو ، CD درايو و..است.

 • قادر به نمايش اطلاعات بر روی مانتيورهای متفاوت (  CRT و يا LCD ) است .

 • قادر به ارسال داده برای چاپگر، مودم ، شبکه های کابلی و بدون کابل از طريق پورت های متفاوت است .

 • انرژی خود را از باطری و يا برق شهری تامين می کند.

شکل زير اجزای متفاوت يک Laptop را نشان می دهد.

 

 

يک Laptop دارای عناصر اصلی مشابه يک کامپيوتر شخصبی است . اين عناصر عبارتند از :

 • ريزپردازنده

 • سيستم عامل

 • حافظه

 • درايو ( هارد ، فلاپی ، CD)

 • پورت های ورودی و خروجی

 • کارت صدا

در ادامه به تشريح عملکرد هر يک از عناصر فوق خواهيم پرداخت .

ريزپردازنده

ريزپردازنده بمنزله مغز يک Laptop است . ريزپردازنده مسئول و هماهنگ کننده انجام تمام عمليات در کامپيوتر بر اساس دستورالعمل های برنامه نويسی شده است . ريزپردازنده کامپيوترهای Laptop دارای ويژگی های خاص بمنظور مصرف پايين انرژی و حرارت می باشند.  شکل زير يک ريزپردازنده  Intel 486 DX4 که در کامپيوترهای Laptop توشيبا استفاده شده است را نشان می دهد.

سيستم عامل

سيستم عامل مجموعه ای از دستورات نرم افزاری  است که برای  پردازنده فعاليت مربوطه را مشخص خواهد کرد. سيستم های عامل استفاده شده برای Laptop مشابه سيستم های عامل کامپيوترهای شخصی ( ويندوز 98 ، 2000 ، XP مايکروسافت و سيستم عامل Mac OS ) است

حافظه

کامپيوترهای Laptop دارای حافظه های RAM و ROM می باشند. تراشه ROM شامل BIOS با عملکرد مشابه در يک کامپيوتر شخصی است . برنامه ها و داده ها در حافظه RAM مستقر می گردند. حافظه RAM استفاده شده در Laptop با ساير حافظه های مربوطه ( در کامپيوترهای شخصی ) دارای تفاوت هائی است . اندازه وشکل ماژول های حافظه از مهمترين تفاوت های موجود می باشند. توليد کنندگان کامپيوترهای Laptop می بايست کامپيوترهای کوچکتری ( از لحاظ اندازه ) نسبت به کامپيوترهای شخصی ، توليد نمايند. بنابراين طبيعی است که ماژول های حافظه در آنها متفاوت باشد. اکثر توليدکنندگان از استاندارد SODIMM)Small Outline Dual Inline Memory Module ) استفاده می نمايند. اغلب کامپيوترهای Laptop می بايست دارای حداقل 64 مگابايت حافظه بمنظور اجرای سيستم عامل و ساير نرم افزارهای کاربردی باشند. در برخی از کامپيوترهای Laptop امکان ارتقاء حافظه نيز وجود دارد. در چنين مواردی از يک Access Panel استفاده و آن را به تراشه حافظه اضافی متصل می نمايند.

درايوها

در کامپيوترهای Laptop از دستگاههای ذخيره سازی متعددی استفاده می شود. تمام کامپيوترهای Laptop دارای يک هارد ديسک داخلی با ظرفيت بين شش تا بيست گيگابايت می باشند. با اينکه هارد ديسک های استفاده شده  در کامپيوترهای laptop دارای عملکردی مشابه با هارد ديسک های موجود در کامپيوترهای شخصی می باشند ، ولی ظرفيت و تنوع هارد ديسک های قابل استفاده در Laptop نسبت به کامپيوترهای شخصی بمراتب کمتر است . ( حق انتخابی کمتری در رابطه با انتخاب ظرفيت هارد ديسک دلخواه وجود دارد ) .

 

اغلب کامپيوترهای Laptop دارای انواع خاصی از سيستم های ذخيره سازی Removable  نظير : فلاپی ديسک ، ديسک های ZIP ، ديسک های فشرده (CD) و DVD  می باشند. در اين راستا سه رويکرد متفاوت وجوددارد :

 • برخی دارای بيش از يک محل برای استفاده از ديسک درايوها می باشند.

 • برخی دارای صرفا" يک محل بوده و می توان ديسک درايوها را در زمان نياز جايگزين نمود.( سيستم خاموش ، سيستم روشن )

 • برخی دارای درايوهای داخلی نبوده و تمام دستگاهها بصورت خارجی به سيستم متصل می گردند.

پورت های ورودی و خروجی

کامپيوترها نيازمند ارتباط با دستگاههای متفاوت نظير : چاپگر ، مودم و شبکه می باشند. کامپيوترها قادر به ارسال و دريافت اطلاعات از طريق پورت های متفاوت ورودی و خروجی می باشند. پورت های فوق بصورت سريال ، موازی و يا USB می باشند.

برخی از کامپيوترهای Laptop ، علاوه بر پورت ها، دارای اسلات های اضافی برای کارت های PCMCIA ( نوع اول و دوم ) و يا کارت های PC می باشند. کارت های فوق بمنظور افزايش حافظه ، نصب يک مودم ، کارت شبکه و ... استفاده گردند.

کارت صدا

اغلب کامپيوترهای Laptop دارای کارت صدا و بلندگو بمنظور پخش موزيک و ... می باشند. کيفيت بلندگوهای همراه با کامپيوترهای laptop در اغلب موارد مشابه بلندگو کامپيوترهای شخصی نمی باشد.

کامپيوترهای  Laptop  دارای تفاوت هائی با کامپيوترهای شخصی می باشند. مهمترين اين موارد عبارتند از :

 • منبع تغذيه

 • نمايشگر

 • دستگاه ورودی

 • اتصالات docking

در ادامه به تشريح عملکرد هر يک از عناصر فوق خواهيم پرداخت .

منبع تغذيه

کامپيوترهای Laptop دارای قابليت استفاده از برق شهری می باشند. بدين منظور از آداپتورهای خاصی استفاده می گردد. يکی از خصايص بارز کامپيوترهای Laptop  ،  قابل حمل بودن آنها است . بدين منظور امکان استفاده از باطری در آنها پيش بينی شده است . تمام کامپيوترهای Laptop دارای باطری قابل شارژ می باشند. عمرمفيد باطری  به نوع باطری و نوع استفاده از سيستم بستگی دارد . کامپيوترهای Laptop دارای مدل های ديگری از باطری بمنظور نگهداری اطلاعات موجود در حافظه CMOS می باشند.

 

نمايشگر

تمام کامپيوترهای Laptop دارای يک نوع خاص از صفحات نمايشگر LCD می باشند. اين نوع صفحات نمايشگر دارای ويژگی های زير می باشند :

 • 12 تا 15 اينچ

 • سياه و سفيد ( 16 مقياس متفاوت برای خاکستری) و يا رنگی ( 65.536 )

 • بصورت Passive و يا Active می باشند ( نمايشگرهای Active دارای شفافيت بيشتر و برای مطالعه مناسبتر می باشند)

 • Reflective و يا Backlit می باشند( صفحات Backlit برای استفاده در نور پايين مناسب می باشند )

دستگاه ورودی

در کامپيوترهای شخصی بمنظور ورود اطلاعات از صفحه کليد و يا موس استفاده می شود. در کامپيوترهای Laptop از دستگاههای ورودی متفاوتی استفاده می شود. در اين راستا سه گزينه وجود دارد :

 • Trackball . با چرخش گوی ، امکان حرکت Cursor بر روی نمايشگر LCD فراهم می گردد.

 • TrackPoint .با فشردن انگشتان دست بر روی نقطه مورد نظر ،امکان حرکت Cursor فراهم می گردد.

 • TouchPad . با حرکت دست بر روی Pad امکان حرکت Cursor فراهم می گردد.

سيستم Docking

اغلب کاربران در زمان استفاده از کامپيوترهای Laptop دارای مشکلاتی در زمينه صفحه نمايشگر( اندازه کوچک آن ) و يا صفحه کليد ( صفحه کليد کوچکتر از يک صفحه کليد استاندارد است ) می باشند ، بمنظور استفاده راحت تر کامپيوترهای Laptop در مواردی  که از آنان بصورت Desktop استفاده می گردد ، Docking station مطرح شده است . سيستم فوق دارای چندين دستگاه جانبی ( مانيتور بزرگ ، صفحه کليد بزرگ ، موس ، چاپگر و ديسک درايو ) متصل شده است . در چنين حالتی می توان Laptop را به Staion مربوطه متصل و از آن بعنوان يک کامپيوتر روميزی استفاده کرد.در اين حالت صرفا" از يک اتصال در Laptop استفاده می شود. اغلب کامپيوترهای Laptop دارای اتصالات Docking می باشند.

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 26 May 2010 و ساعت 11:56 بعد از ظهر |
1- خوابيدن زن به پهلو، و ورود آلت مرد از پشت به درون واژن.
2- خوابيدن روي پهلو و رودر روي يکديگر.
3- زن بالا و چهره به چهره مرد.
4- زن نشسته با زانوهاي خم کرده،در حالت تکيه به مرد که در پهلو و زير او قرار دارد.
بياد داشته باشيد که وضعيت سجده،براي سکس در حاملگي اصلا" مناسب نيست.

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 26 May 2010 و ساعت 11:3 بعد از ظهر |
 معده خالي سکس نکنيد.
2- در سه ماهه اول حاملگي حساسيت سينه ها شايع است.بنابراين از همسرتان بخواهيد تحريک سينه ها را به حداقل برساند.
3- از وضعيتهاي مناسب استفاده کنيد.
4- وضعيتي راانتخاب نماييد که حين سکس کمترين فشار را به شما وارد مي آورد.
5- از سکس کردن بهنگام خستگي بدني بپرهيزيد.
6- بعلت افزايش ترشحات واژن مراقب بهداشت خود باشيد.
7- ناحيه تناسلي را باآب گرم شستشو داده از مصرف صابونهاي عطردارخودداري نماييد.
8- بعد از ارگاسم،ماساژ کمر ميتواند کمي از ناراحتي شما بکاهد.
9- افزايش يا کاهش ميل جنسي در بارداري طبيعي است.
چهارتا شش هفته بعد از زايمان،اعضاي زن به حالت عادي برميگردد.اندازه ديواره واژن و فرج بتدريج کاهش مي يابد ولي هرگز به حالت پيش از حاملگي برنميگردد.معمولا"بهبود زخم رحم به دو هفته زمان احتياج دارد ولي ممکن است چهار هفته طول بکشد تامحل جوش خوردن آن حالت الاستيکي پيدا کند تا نزديکي راحت و بدون درد انجام پذيرد.اغلب به زنان توصيه ميشود براي شروع فعاليت جنسي بين چهار تا شش هفته بعد از زايمان صبر کنند

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 26 May 2010 و ساعت 11:0 بعد از ظهر |

چـرا مـردان پـس از رابـطه جنـسي تــمايل به خوابيدن پيدا
ميكنند:
يكي از گلايه هاي رايج زنان به خواب رفتن مردان بلافاصله
پس از رابطه جنسي است.چندين فاكتور در ميل به خواب
رفـتـن متــعاقب رابطه جنسي دخيل ميباشند كه همانا در
مردان اين فاكتورها قدرتمند تر عمل ميكنند:

1- رابـطه جنـسي مـعمولاً عصر هنگام و يا در شب صورت
مي گيرد، يـعـنـي پس از بـازگشـت مـردان از سر كارشان.
بنابراين خستگي مردان پيش از برقراري رابطه جنسي يكي از فاكتورها مي باشد.

2- ارگاسم (اوج لذت جنسي) در مردان با انزال توام است. مردان پيش از ارگاسم و انزال يك سطح بالاي تنش را در بدن خود تجربه ميكنند. سپس پس از انزال يك احساس رهايي و آزادسازي انرژي را تجربه ميكنند كه باعث خستگي جسمي مردان ميشود.

3- ارگاسم باعث آزادسازي هورمونهاي آندورفين و اكسي توسين ميشود. اين مواد ايجاد نشاط، خوشي، آرميدگي، تمدد اعصاب و خواب آلودگي ميكنند. بنابراين مردان سست، بي حال و ريلكس شده و روند به خواب رفتن تسهيل ميشود.

4- مردان قبل و حين ارگاسم معمولا نفس خود را حبس ميكنند، چراكه تصور ميكنند اين عمل باعث افزايش لذت جنسي در آنها ميشود. نگهداشتن نفس موجب محروميت مغز از اكسيژن ميشود. همين امر باعث خواب آلودگي و خستگي ميشود.

5- هنگام برقراري رابطه جنسي مردان انرژي زيادي مصرف ميكنند كه باعث خستگي و خواب آلودگي ميشود.

6- هجوم خون پس از ارگاسم عضلات را از گليكوژن (ماده انرژي زا) تخليه ميكند و از آنجايي كه مردان از توده عضلاني بيشتري برخوردارند، بنابراين احساس خستگي بيشتري ميكنند.

نكته: ارگاسم زنان عكس ارگاسم مردان بوده و باعث افزايش هوشياري زنان ميشود. به همين خاطر زنان پس از رسيدن به ارگاسم بيشتر براي تجربه ارگاسم هاي بعدي ابراز تمايل ميكنند.

نكته:مردان پس از رسيدن به ارگاسم تمايل به خوابيدن داشته اما زنان نياز به نوازش كردن پيدا ميكنند.

چگونه با خواب آلودگي مقابله كنيم:

1- براي افزايش انرژي قبل و پس از رابطه جنسي قهوه بنوشيد.

2- سعي كنيد صبح ها رابطه جنسي داشته باشيد تا شب ها.

3- هنگام ارگاسم نفس خود را حبس نكرده و تنفس عميق و آهسته داشته باشيد.

4- سرعت و ريتم برقراري رابطه جنسي را كندتر و آرام تر سازيد.

5- هنگام رابطه جنسي به موسيقي فرح بخش گوش دهيد. (نه به موسيقي آرام و رمانتيك)

6- خارج از تختخواب رابطه جنسي داشته باشيد.

سردردهاي مرتبط با رابطه جنسي:

ارگاسم ميتواند باعث سردرهاي خفيف و يا شديد در ناحيه گردن و سر شود. اما خوشبختانه اغلب اين قبيل سردردها بي خطر بوده و نيازي به درمان جدي ندارند. اما برخي از سردردها پس از ارگاسم خطرناك بوده و ممكن است نشانه يك مشكل جدي نظير خونريزي مغزي و سكته باشند.

نكته:مردان 3 برابر بيشتر از زنان به سردردهاي سكس دچار ميشوند.

علايم سردردهاي رابطه جنسي:

1- درد خفيف در دو طرف سر كه ممكن است هنگام ارگاسم به حداكثر برسد.

2- يك درد ناگهاني و شديد حين ارگاسم كه در سر و پشت چشمها احساس ميگردد. اين درد معمولا تيركشنده و ضربان دار است. اين درد معمولا بيشتر از چند دقيقه طول نميكشد، اما ممكن است تا ساعتها باقي بماند.

3- درد در ناحيه گردن و پشت سر پس از ارگاسم.

دلايل سردردهاي مرتبط با ارگاسم:

هر فعاليت جنسي كه به ارگاسم بيانجامد ميتواند باعث پديد آمدن اينگونه سردردها گردد:

1- سفت كردن و منقبض كردن عضلات گردن و سر حين فعاليت جنسي.

2- در پاسخ به افزايش فشار خون كه باعث ميگردد عروق خوني مغز متسع گردند.

3-مصرف برخي داروها نظير واياگرا(viagra)

4- برقراري رابطه جنسي در وضعيتهاي بدني نامناسب كه به سر و گردن فشار وارد مي آيد.

5- خونريزي (هموراژ) در مغز و يا سكته مغزي كه يك فوريت پزشكي محسوب گرديده و فرد بايستي فورا به پزشك مراجعه كند.

فاكتورهاي ريسك:

1- افراد مستعد به ميگرن بيشتر دچار اينگونه سردرها ميگردند.

2- افراد با فشار خون بالا، چاق و فاقد تناسب اندام نيز بيشتر اينگونه سردرها را تجربه ميكنند.

3- خستگي، استرس و ارگاسم هاي متوالي احتمال بروز اينگونه سردرها را افزايش ميدهد.

راههاي پيشگيري و درمان:

در غالب اوقات نياز به درمان پزشكي ندارد و سردردها معمولا پس از مدتي خود بخود محو ميگردند. اما سردردهاي مزمن و يا خيلي شديد پس از ارگاسم بايد مورد بررسي پزشكي قرار گيرند تا احتمال خونريزي مغزي، تومور مغزي و سكته منتفي گردد.

1- خودداري از برقراري رابطه جنسي براي يك يا دو هفته باعث محو شدن سردردها ميشود.

2- مصرف پروپرانولول و يا آسپرين و ايبوپروفن قبل و بعد از ارگاسم.

3- شل كردن عضلات گردن و آرواره ها حين فعاليت جنسي.

4- از سرعت و شدت رابطه جنسي بكاهيد.

5- بتدريج و آرام آرام به اوج لذت جنسي برسيد.

6- چنانچه خسته و يا مضطرب ميباشيد از برقراري رابطه جنسي بپرهيزيد.

7- هنگام برقراري رابطه جنسي از قرار گيري در وضعيت هاي بدني نامطلوب و تنش زا كه فشار زيادي به گردن و سر تحميل ميكنند، دوري كنيد

+ نوشته شده توسط داکترخلیل سباوون در Wed 26 May 2010 و ساعت 10:56 بعد از ظهر |


Powered By
BLOGFA.COM


معلومات عمومی .طبی .فرهنگی .اقتصادی